18 Ağustos 2017 14:21

NUMAN KURTULMUŞ BEYKOZ’U TEĞET GEÇTİ !

Beykoz Belediyesi’ne hayaldi gerçek oldu dedirten Üsküdar Valide Sultan Gemisi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ağırladı.

Beykoz Belediyesi’ne hayaldi gerçek oldu dedirten Üsküdar Valide Sultan Gemisi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ağırladı.
Rehber eşliğinde İstanbul‘un tanıtıldığı boğaz turuna Bakan Kurtulmuş’un yanı sıra İstanbul Valisi Vasip ŞahinÜsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile kültür sanat camiasından onlarca isim katıldı. Üsküdarsahilinden hareket eden Valide Sultan Gemisi, sırasıyla Beşiktaş Sarıyer sahillerini geçerek Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne kadar gitti. Buradan dönüş yapan gemi, Beykoz sahilini gezerek tekrar Üsküdar‘a döndü.

Boğaz turunda konuşan 
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Yüzen sosyal tesis diyebileceğimiz özelde Üsküdar halkımızın genelde tüm İstanbulluların hizmetine 10 gün önce sunduğumuz güzel bir proje olarak boğazın serin sularında nazlı nazlı yüzmeye başladı. Bu akşam da kültür sanat camiamızın temsilcileriyle kültür turunda bir aradayız” dedi.
Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş
İstanbul‘un eski ve yeni kültürel dokusuna dikkat çekerek, “İstanbul’u her gördüğümüzde hem güzelliklerini görüyor hem de çirkinliklerine şahit oluyoruz. İstanbul‘un bir tarafına bakıyorsunuz falanca paşa yalısı. Kök boyasından bahçesindeki ağacına kadar her şeyinin ciddi bir şekilde tasarlandığı bir hayal dünyasında ortaya çıktığı yer, erguvanıyla manolyası ile gerçekten İstanbul ağaçlarıyla bezenmiş olan bir kültür, diğer taraftan İstanbul‘a hiç ait olmayan bir ağacın getirilip dış görünüşü güzel diye İstanbul‘a diken bir anlayış. Bu medeniyet anlayışımızın ne kadar değiştiğinin de çok açık bir öz eleştirisi olarak ortaya koymamız lazım” dedi.