23 Nisan 2021 18:38

Mustafa Sargın – Beykoz’un keneleri!

Mustafa Sargın – Beykoz’un keneleri!

Mustafa Sargın – Beykoz’un keneleri!

Vefa, 2 hece 4 harften oluşur. Kimine göre semttir, kimine göre bozadır… Kimine göre asla unutulmayacak davranış biçimidir, kimine göre bir duygu sarmalıdır.

Vefa, sizi köyünüzden çıkarıp elinizden tutan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i unutmamaktır. Vefasızlık ise o kanser hastası olduğunda ölümü üzerinden Belediye Başkanlığı hesabı yapmaktır.

Vefa, sizi Belediye Başkan Yardımcısı yapan partiye hizmet etmektir. Yanlış yapmamaktır. Vefasızlık ve şaibe ise, Kurban çadırı üstünden dahi yolsuzluklarla anılıp o görevi bile kötüye kullanmaktır.

Ahlâk, iftar sofrası üzerinden siyasi hesap ve gövde gösterisi yapmak değildir. Ahlâk ilkeli ve dik durmayı gerektirir. Hırsla, baskıyla, tehditle hareket ederek ancak günü kurtarırsınız.

Dün acımasızca Beykoz’da AK Parti’ye saldıranlar, partiye her platformda zarar verenler, yapmış oldukları kulislerle, lobilerle ve “LOCA”larla, “biz birleştireceğiz” vaadiyle yetki makamında olsa da bu böyle gitmez. Nihayette gitmedi…

Cumhurbaşkanımız Yücel ağabeyin hastalığı sonrası bu kadar yanlışın olduğu bir yerde kimseye güvenemedi ve Murat Aydın kardeşime inanıyorum dedi. Bu Murat Aydın için onurken bizler için, şapkamızı önümüze koymamızı gerektiren bir durum değil midir?

Peki Murat Aydın ne yaptı? Beykoz’da kısa zamanda onlarca hizmeti hayata geçirdi. Partisine zarar gelmesin diye sizin baskılarınıza bile boyun eğdi. Yeri geldi atadığı Müdürü görevden almak zorunda kaldı, yeri geldi sayenizde insanların ekmeğiyle oynadı. Peki yakıştı mı? Başkan akıllı ve zeki siyasetçidir, işini bilir. Peki siz işbilmezler ne yapacaksınız?

Hepimiz insanız. Benimde hatalarım var. Kalbini kırdığım var ise haklarını helal etsinler. Görev aldığımız sürelerde bize düşen görev ağabeylik-kardeşlik yapmak, doğruda dimdik arkada durmak, yanlışta ise var gücümle dur demek olmuştur. Maalesef başaramadım, durduramadım… Hazmedemediğim tek şey ise münafıklık alameti olan yalan, samimiyetsizlik, yüze başka arkadan başka davranmak ve ticari beklentilere kutlu davamızı alet edenler.

Beykoz’da birleştirmek yerine küstürmeyi tercih edenler; biliniz ki sizinde yüzünüzden başka arkanızdan başka konuşacaklar. Çünkü o insanlar için sizler bir araçsınız. Sizler bayrak asacaksınız onlar çöp kamyonundan vurgun yapacaklar. Sizler broşür dağıtacaksınız cebinizden vereceksiniz, onlar kendi ekibine gayriresmi maaşlar verecekler. Sizler samimi gayretlerle adımlar atacaksınız onlar ise sadece ticari ortaklarını bir yere taşıyacak.

Çok değiller. Sayıca 10 kişiler. Çete gibiler. Her türlü usulsüzlük var. Huylarına gitmezseniz ahlakları yok. En büyük güçleri kamu kurumlarından usulsüzce zenginleşmeleri. En büyük sığınakları ise maalesef ki AK Parti’ye sığınmaları. Peki hep böyle mi gidecek? Hayır… Birileri dur diyecek.

Önümüzde ki günler de Beykoz’da ki ahtapot yapılanmasının ilk saç ayağını göreceğiz. Yargı yolları sonuna kadar açık. Cumhurbaşkanımızın gölgesine sığınıp, her fırsatta bu davaya zarar veren FİLDİŞİ VADİSİ KULELERİ, bu satırları iyi dinleyin.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir yapmış olduğu açıklamada diyor ki, “Bir hata gördüğümüzde asla kongreyi beklemeyiz. Derhal gereğini yaparız.”
Peki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda kim var? Osman Nuri Kabaktepe. Paraya pula vadiye tenezzül etmeyen, ticaret düşünmeyen, dürüst bir dava adamı. Beykoz’da bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.

Değerli dostlarım. “HD” kalitesiyle beni izlemeye devam edin. Kalın sağlıcakla