26 Nisan 2017 21:36

MUSTAFA GÜRKAN: ÇÜRÜK ELMALARI AYIKLAYACAĞIZ !

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz’da faaliyet gösteren yerel basın mensuplarıyla İBB Hasır Restaurantta kahvaltı da buluştu.

Gündeme özel çarpıcı açıklamalar yapan AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Gürkan’a; SKM Başkanı ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Medya ve tanımımdan sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan ve İlçe Gençlik Kolları Medya Tanıtım Başkanı Oğuzhan Yıldız eşlik etti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan; 2002 yılından bu yana teşkilatın çeşitli kademesinde görev yaptığını teşkilatlardan sorumlu ilçe başkan yardımcılığı ve SKM başkanlığının da üstlendiğini belirterek, ”Bu işler dışarıdan görüldüğü kadar kolay değil” ifadelerini kullandı. 
%65 Hedefimiz gayet normaldi..
“Oylarımızı sürekli yükselttik. Ülke genelinde %60 hedef konuldu, ben de İlçe Başkanı olarak %65 gibi bir hedef belirlemem gayet normal. AK Parti+MHP oylarının toplamı %63’leri bulurken, altında hedef koymak zaten uygun olmazdı. Bizim burada alabileceğimiz azami oy oranı bellidir. Beykoz’da %30’a yakın oy potansiyeline sahip bir CHP gerçeği var. HDP belli bir seçmen kitlesi oluşturdu. Bütün bunlar dikkate alındığında AK Partinin ulaşabileceği azami oy oranı % 56 civarındadır. Dolayısıyla bizim aldığımız Evet oyları Beykoz
 gerçeklerine uygundur” dedi.
Ç
ürük elmaları ayıklayacağız..

Türkiye büyüme sürecinde. AK Parti de bu sürece bağlı olarak büyüyor, bizimde bu büyümeyi yönetebilmemiz gerekiyor. Şu anda Ak Parti’nin oyu evet oyunun üzerinde. Ama büyümeyi sürdürülebilir hale getirmek zor bir iş. Bu tempoya ayak uyduramayan her kim olursa, yeri geldiğinde sirkülasyona uğrayacaktır. AK Parti büyük bir camia. Herkes AK Partiye farklı sebeplerle katılmış olabilir, manevi duygularla emek verenler kadar maddi kaygılarla da burada olanlar olabilir. Bir kasa elmanın içinde ki bir çürük elma yarın tüm kasayı çürütebilir. Çürük elmaları ayıklayacağız” ifadelerini kullandı.