9 Mayıs 2017 22:39

MUSTAFA GÜRKAN AÇTI AĞZINI, YUMDU GÖZÜNÜ

Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, 16 Nisan Referandum sonrası ilk Danışma Meclisini gerçekleştirdi.

Anadoluhisarı’nda bulunan Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Danışma Meclisine AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve partililer katıldı. Altlı üstlü 300 kapasitesi olan salon tamamen dolarken, bir çok kişide Beykoz’da salon kapasitesinin az olmasından dolayı dışarıda kaldı. Konuyla ilgili bir önceki danışma Meclisinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e seslenen İlçe Başkanı Mustafa Gürkan; ”Beykoz’da salon problemi var. İnşallah bir sonra ki toplantılarımızı daha büyük salonda yaparız” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal Medya ve Tanıtım Başkanı Zafer Aslan’ın sunumu ile başlayan programda, 20 dakikalık referandum çalışmalarına yönelik slayt izletildi. Divanda ise İlçe Yönetiminden Murat Yumurtacı, Kadın Kollarından Zaide Akgün, Gençlik Kollarından Emrah Toraman yer aldı.

Mustafa Gürkan: Muhasebe Yapacağız..

Bir seçimden daha alnımızın akıyla ayrıldık. Bu seçimde en farklı tecrübeyi yaşadık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Ekim’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin gündemine getirdiği bir çalışmaydı. 25 Şubat’ta Ak Parti çalışmalara başladı. Bu seçimle ilgili benim aklımda 2 şey kaldı. İl Başkanımız zafer ve muhasebe yapmamız gerekir demişti. Bu bir zafer ama muhasebeyi de yapacağız. Birincisi CHP’nin söylediği yalanlar, ikincisi dış güçlerin ilk kez bu kadar açık bir şekilde seçime müdahale etmeye çalışması. Biz bu seçimde yüzde 51,3 oranla iyi bir sonuç aldık. Bu seçimin Beykoz ayağına bakarsak, biz genel merkezden çok daha önce çalışmalara başladık.
Teşekkür ediyorum..

SKM Başkanı Tuncer kardeşim taşın altına elini değil bedenini soktu. Biz kendisinden memnunuz. hakkını helal etsin. Bir erken seçim olursa yine SKM başkanımız Tuncer Dede olacaktır. Seçime yakın zamanda gençlik kolları başkanımız Furkan kardeşim geldi. Gençler çok heyecanlıydı. Inşallah ilerleyen dönemlerde onlar da daha iyi olacaktır. Ayırt etmeden bütün mahalle başkanlarıma teşekkür ediyorum. Mahalle en önemli birimdir. Bu seçim doneminde bizimle paydaş olan partiler vardı. Bunlardan bir tanesi MHP idi. öncesinde 15 temmuz öncesi ve sonrasında Devlet beye teşekkür ederim. Bazı Dernekler ve STK’lar yanımızdaydı. Tüm STK’lara teşekkür ediyorum. Bizim İl Yöneticimiz Saadettin Bey hep durması gerektigi yerde durdu. İlden müsade olursa uzun yıllar sizinle çalışmak istiyoruz. Çok teşekkür ediyoruz.
Yücel Çelikbilek Beykoz’da bir markadır..

Başkanım Yücel Çelikbilek bu seçimde daha biz ellerimizi ayaklarımızı sıvamadan sahaya çıktı. Basmadık yer bırakmadı. Bizim Belediye Başkanımızın da birşeye ihtiyacı yok. Evde oturabilir. torun sevebilir ama bu aşk başka birşey. Biz kendisini yanımızda görmekten, önümüzde görmekten mutluluk duyarız. Yücel Çelikbilek Beykoz’da bir markadır.
Özür dilemeliler..
Herkes birbirinden helallik almak zorundadır. Kendilerine reisci ocu bucu diyip teşkilat çalışmıyor diyenler, her sabah kalkıp çalışan arkadaşlarımızdan özür dilemeliler. Bizim kimsenin gölgesine ihtiyacımız yok. O arkadaşlara gölge etmeyin diyelim. Birde Ayazma’da başka bombalı da başka konuşanlar oldu. O siyasi partinin adını zikretmeyeceğim. Biz kampanya süresince bu pislikleri temizlemekle geçirdik.

Karar Belgesine karşı bize para teklif ettiler 
Bir başka konu ise bizim yönetimimizde bir hanım arkadaş vardı. İlk yıl yapılan toplantılar çoğuna gelmemiş ve geldiklerinin büyük bir kısmına da son dakikada gelmiş. İkinci yılda da toplantılarda yok. Nöbet tutmaz, hiçbir programa gelmez. Kendisine gerekli uyarıları yaptım. Bana durumu düzelteceğini söyledi. Birkaç hatası sonucunda, ona esas başlaması gereken yerin Gençlik kolları olduğunu ama başladığı konuma ayak uyduramadığını bu nedenle görevinden ayrılması gerektiğini söyledim. Bana ayrılmayacağını ve gereğini yapmamı söyledi. Kendisine gelmemesi gerektiğini ve kararı bildireceğimizi ilettik. Toplantıya geldi ve ben kendisine karar yazdığımızı söyledim. Toplantıda olmak istediğini söyledi. Toplantıda imza föyü gezerken fotoğrafını çekmeye çalıştığını gördüm. Bunu yapamayacağını söyledim. Israr edince, dışarıya çıkmasını söyledim. Aramızda söz münakaşası yaşandı ama bir bayanı incitecek cinsten değildi. Kendisi dışarı çıktı. Bu yaşanan olayı Merve Kavakçı olayıyla bir tutuyor. Haber tekrar yapıldı. Olayın yaşandığı gece haberi yapan gazetenin karar belgesine karşılık bize para teklif ettiği bilgisi geldi. Emin olmak için eğer böyle bir şey gerçekse ses kaydına almalarını istedim. 3 tane ses kaydı var elimde. Bu ilk değil. 2011 yılında Adem Sefer ilçe başkanıyken, ilçe yönetiminde 2 kişiyle bir gazete Adem Bey’in kongresine müdahale edip onu oradan almak için bizim ilçe karış karış gezerek, evrak aramışlar. Şimdi aynı grup, ikinci defa bir şeylere teşebbüs ediyor.”

Konu ile ilgili Partililer ses kaydını dinlet diye tempo tutunca Mustafa Gürkan ses kaydını mikrofona tutarak salona dinletti. Ses kaydında karar defterinin fotoğrafını isteyen bir kişi İlçe Başkanına da hakaret ettiği konuşmalarda duyuldu.

Yücel Çelikbilek: Özür dilemek seni küçültmez. Adam olursun adam.. 

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın sözleri üzerine atıf yapılmasına Başkan Çelikbilek müdahele ederek; ”Bana bir kaç defa röportaja geldin. Sana kişisel hırslarınla hareket etmemeni söyledim. Egodan kaçın dedim. Bildiğin yolda gittin. İçinden çıktığın camiayı üzerken, başkalarını mutlu ettin. Yapman gereken burada ki herkesten, gazetende kaleme alarak helallik almandır. O seni küçültmez, tam tersi adam olursun, adam!” cümlelerini kullandı. 
Bizim davamız büyük bir davadır..
16 Nisan üzüntü verici bir tablo değildir. Bundan sonra aldığımız bu oyun üzerine fazlasıyla ilave edeceğiz. Bizim karşımızda siyaset yapacak güçler yok. Referandumun üzerinden geçen 22 günde CHP’nin geldiği duruma bakın. Genel başkan yardımcıları istifa ediyor. Milletvekilleri partiden atılıyor. Danıştay’a gittiler. Bu seçimle Danıştay’ın bir alakası yok. Kendilerini rezil ettiler. 

Beykoz’dan sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Çay ise konuşmalarında gençlere övgü dolu sözlere yer vererek Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker’e Atom Karınca benzetmesini yaptıktan sonra kürsüye davet etti. Çeliker yaptığı kısa konuşmasında teşekkür etti. Ardından konuşan İstanbul Milletvekili Hasan Sert; tüm İlçe Teşkilatına teşekkür ederken, Beykoz’u çok sevdiğini ifade etti. Kısa konuşmanın ardından program sona erdi.