10 Aralık 2021 13:51

Müslime Albayrak – Bir nefestir Beykoz!

Müslime Albayrak – Bir nefestir Beykoz!

Müslime Albayrak – Bir nefestir Beykoz!

Merhaba değerli Beykozlu dostlarım. Bundan böyle köşe yazılarımla Beykoz Aktüel’deyim. Sizlerle bu mecrada buluşmanın heyecanını yaşıyorum. İlk yazımda dostluktan, dostluğun öneminden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle bana güvenip Beykoz Aktüel ailesinin bir parcası olmama vesile olan yıllardır beraber siyaset yaptığım Sn. Mustafa Sargın beye ve Beykoz Aktüel’in İmtiyaz Sahibi Sn. Mücahit Ak beye teşekkürlerimi iletiyorum.

Doğal güzelliği ile İstanbul’un nadide ilçesi, nefesi Beykoz’un sınırlarına girdiğinizde verdiği huzur tarifsiz bir his. Yıllardır yaşadığım, havasını soluduğum, siyasi, sosyal çalışmalar yaptığım güzel yuvam Beykoz’u çok seviyorum. İnsanı sevgi doludur.

Beykoz’u Beykoz yapan üzerinde yaşayan doğa ile barışık, doğaya saygılı, sahiplenici, kuşatıcı, bilinçli, ince ruhlu, sevgi dolu insanlarıdır. Fakat her yerde olduğu gibi iyilerin yanında art niyetli, vefasız, bencil, kötü düşünceli insanlar da vardır.

Allah tüm insanları günahsız olarak yaratır. Zamanla insanlar nefislerine yenik düşerek hırslarının esiri olurlar. Dost diye hayatımıza aldığımız, güvendiğimiz, yanında olduğumuz insanlar bizi hayal kırıklığına uğratabilirler, yanıltabilirler. Belkide bir zamanlar saf ve iyidirler, henüz ruhları kirlenmemiştir.

İnsan bazen bu kadar kötü olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Kötülüklerine kötülüklerle mi cevap vermek gerekli acaba diyorum. Hayır, vicdanlı ve imanlı olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onlar kötüyse kötü, bizler iyiliğe inanacağız. İyiliğin gücüne inanacağız, verdiği huzura şükredeceğiz.

Kötü insanlar kendilerine en büyük cezayı yenik düştükleri nefisleri, hırs ve ihtirasları ile zaten vermiş oluyor. Onlar için yinede iyi temenlilerde bulunacağız. Olumsuzluklara kapılıp insanlara inanmaktan, güvenmekten vazgeçmemek lazım. Çünkü güvensizlik çok kötü bir hastalıktır.

Bunları neden yazıyorum? Bu güzel ilçeye geldiğimden bu yana hayata hep umutla baktım. Güzel dostlukların yanında kötü tecrübelerim de oldu, huzuru da yaşadım, huzursuzluğuda… Beykoz’un doğasındaki yeşilin tonları gibi. Bazen soluk, bazen canlı renk geçişleri…

Hayatın içinde her şey var. Önemli olan bunu nasıl yönettiğimiz. İyi veya kötü olmak kendi elimizde…

Sevgili dostlar yazıma son verirken Beykoz gibi duygu dünyanızı besleyen dostluklar, güzellikler daima sizinle olsun. Sağlıcakla kalın…