9 Ocak 2019 11:57

Murat Miniç: ”Beykoz’un Çocukları Kazanacak”

2014 Yerel Seçimlerinde BBP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat Miniç İyi Parti’den adaylık sinyali verdi.

2014 Yerel Seçimlerinde BBP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan ve ciddi bir oy alan Bilgehan Murat Miniç İyi Parti’den adaylık sinyali verdi.

2014 Yerel Seçimlerinde BBP’den Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Bilgehan Murat Miniç, Beykoz yerel basın temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleştirerek 31 Mart Yerel Seçimlerinde İyi Parti’den aday olacağının sinyalini verdi.

Kavacık Et Mangal’da gerçekleştirilen toplantının adaylık açıklamasından ziyade istişare toplantısı olduğunu belirten Bilgehan Murat Miniç, “Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazanacak” sloganıyla yürüteceklerini ve mutlak hedeflerinin Beykoz Belediye Başkanlığı’nı almak olduğunu söyledi. Miniç konuşmasına şu sözlerle devam etti.

Hiçbir ön çalışma yapmadan sahada hazırım

Ben geçtiğimiz seçimlerde de aday olmuştum. Bu adaylığın bende şöyle bir avantajı var. Biz o zaman gazete çıkarıyorduk, o süreçte bütün aday adaylarıyla, meclis üyesi, başkan adaylarıyla birebir görüşme fırsatımız oldu. Röportajlar yaptık. Onun öncesinde Beykoz’daki derneklerle, diğer mahalledeki muhtarlarla, insanlarla mesaimiz oldu. Dolayısıyla ben adaylığımı açıkladığım zaman hiçbir ön çalışma yapmadan sahada hazır, bütün meselelere vakıf adam olarak çıktım. Bu da gazeteci olmamdan kaynaklandı.

Yoluma İyi Parti ile devam edeceğim

Yaklaşık 3 aydır adaylık süreci yaşıyoruz. Görüşmeler var, teklifler var. Üç, dört partiden bana direk aday adaylığı teklifi geldi. Biz bunu en son noktada değerlendirdik, istişarelerimizi yaptık.  Sonuç olarak İyi Parti ile yola devam etme kararı aldık. Diğer üç partiyi eledik demeyelim de kendi fikriyatımız açısından burayı daha yakın bulduk. Hem de netice alma açısından buranın daha verimli olacağını düşündük.

Beykoz’a Belediye Başkan Adayıyım

İyi Parti’den bu hafta aday adaylığımızı açıklayacağız.  Kısacası gelinen nokta şu; İyi Parti Genel Merkezi’nde yapmış olduğumuz görüşmede şu anda CHP ile yerel seçim ittifakları devam ediyor. Beykoz masada. İyi Parti üç tane ilçeyi istiyor. Beykoz, Üsküdar ve Eyüp. Masadan ne çıkacak bilmiyoruz tabi. Büyük ihtimal yüzde elli, yüzde elli ya olur ya olmaz yani yüzde seksen olacak yüzde doksan olmayacak diye bir noktada değildir. O süreci bekliyoruz ama şu kesin, yani biz bu sürecin sonunda ben Beykoz’a Belediye Başkan Adayı olarak sahada olacağım.

Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazansın

Yaptığımız istişareler neticesinde bizi seven insanlar, yanımızda olan insanlar yolumuza devam etmemiz gerektiğini söylediler. Gelinen noktada Beykoz’daki siyasi atmosfere baktığınız zaman Beykoz’daki açığı görüyorsunuz. Biz bir duruş oluşturmak istiyoruz bu seçimde. ‘Beykoz’un çocukları’ dedik bunun ismine. Beykoz’un çocukları bu seçimi kazanacak diye bir etiket oluşturduk. Bu işin başarılı olacağına biz inanıyoruz. Şöyle söyleyeyim; birçok partiden arkadaşlarımız mesaj atıyorlar. Yüz yüze görüşüyoruz, telefonla görüşüyoruz. Herkesin Beykoz’da söylemek istediği cümle buymuş aslında. Bu seçimi Beykoz’un çocukları kazansın. Bu seçimi onlar kazanacak.

Ben Giresun değil Türk Milliyetçisiyim

Geçen seçim, yöresel bir şeyin üzerinden gidiyormuşuz gibi bir atmosfer oluşmuştu burada. Biz o zamanda söyledik. Ben ilk toplantımı Giresunlular Derneği’nde yapmıştım. Onlara şunu söyledim; Giresunluların olduğu yerde ben, Giresunluyum ama Giresunlu milliyetçisi değilim. Ben Türk Milliyetçisiyim. Bana illa bir milliyetçilik yakıştıracaksanız, ben Türk Milliyetçisiyim. Hiçbir zaman da yöresel milliyetçilik yapmadım. Yapmayacağım da. Bazılarını rahatsız etse de söylemim ve yaşantım budur

Gençler bizimle beraber yola çıkmak istiyorlar

Bu seçimde biz Beykoz’un çocukları olarak bir kampanya yürüteceğiz. Görüştüğümüz genç kardeşlerimiz var. Derneklerde olsun, kendi çevresinde aktif olan siyasi bir etiket olarak aktif olmasalar bile o bölgede kanaat önderi sayılabilecek, kendi çapında gençler üzerinde görüştüğümüz güzel isimler var. Hepsi de, bizimle birlikte olmak istediklerini, bizimle beraber yola çıkmak istiyorlar.