29 Aralık 2021 19:02

Murat İlnam – Sustukça üstümüze geldiler!

Murat İlnam – Sustukça üstümüze geldiler!

Murat İlnam – Sustukça üstümüze geldiler!

Kıymetli Beykozlular aslında klişe olan bir slogandır bu “SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK” Tamda bugünlerde Beykozumuz da bunları yaşıyoruz. Yıllardır Beykozumuz da yapilan haksızlıklara hep sustuk. Fabrikalarımız kapandı sustuk. Halka ait olan yerlere el koyuldu sustuk. Ormanlara imar verilirken bize bir çatı katını çok gördüler sustuk. Gençlerimiz uyuşturucu batağına saplanırken onlar gözlerini kapattı biz sustuk. Bu semtin en büyük değeri BEYKOZSPORUN yok oluşunu onlar seyrederken biz sustuk.

Hatta biz susalım diye süslü parklar ışıklı yollar yaptılar. Gözümüzü bunlarla boyadılar. Caddelerimizi aydınlatırken geleceğimizi kararttılar.

Biz sustukça onlar üstümüze geldi ve artık evlerimizin kapısına dayandılar. Bu işe de Tokatköy den başladılar. Oradaki komşularımızın kış günün de kapısına dayanarak hadi burdan çıkıyorsunuz dediler. Ama nereye nasıl olacağını bile söylemeden. Hem de ekonominin bu kadar kötü olduğu bir dönem de.

Bu saatten sonra ne yapmalıyız artık buna bakmalıyız. Bize düşen en büyük görev hangi mahallede oturduğumuza bakmadan birgün sıranın bize de geleceğini düşünürek 3 OCAKTA hep birlikte Tokatköylü komşularımızın yanın da olmalıyız. Haklı davaların da bir ses bir nefes olmalıyız. Artık şuna karar vermeliyiz. Biz birlikte olursak güçlü oluruz ve bundan sonra da hep birlikte olmalıyız. Biz birlikte olmazsak zor günler bizi bekliyor. Kalın sağlıcakla…