23 Eylül 2023 14:00

Murat Aydın’ın gerçek yüzü mü: Valiye meydan okuyorlar!

Beykoz’da kural, kanun herşey rafa kalktı. Alenen İstanbul Valisi’ne meydan okunuyor. Güce ve paraya ise dur diyen yok!

Murat Aydın’ın gerçek yüzü mü: Valiye meydan okuyorlar!

Beykoz Poyrazköy’de halkın sahili, plajı ve park alanları işletmeler tarafından usulüne aykırı şekilde işgal edilerek adeta bölge açık hava meyhanesine dönüştü. Kumsala ve boş bulunan tüm alanlara masa – sandalye atarak alkollü ürünler satan işletmelerin, açık alanda alkol ruhsatı olmadan tüm sahili masa sandalye ile donatarak usulsüz ticaret yaptıkları ortaya çıktı.

Günde Milyonlarca TL dönüyor, kimse görmüyor!

1 günde Milyonlarca TL’nin döndüğü bölgede Beykoz Belediyesi ne hikmetse kör, sağır ve dilsiz kalıyor. Rüşvet almıyorum diyerek kulaktan kulağa PR çalışması yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın neden bu işletmelere sessiz kaldığı bilinmezken, düğümün Ruhsattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’da mı çözüldüğü bilinmiyor.

Gariban vatandaşın kümesini bile yıktılar!

Beykoz Belediyesi, Gümüşsuyu Sosyal Tesisleri’ni kaçak bir şekilde yaparken gazetemiz kamu yararını düşünerek sessiz kalmayı tercih etmişti. Sadece gazetemiz değil İBB’ye bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’de sessiz kalmıştı. Kendisi kaçak yapı yapan bir kamu kurumunun, vatandaşın köpek kulubesini, kümesini kaçak diye dozerlerle sabahın 05:00’inde yıkması hafızalardan silinmiyor. Söz konusu gariban vatandaş olunca hiddetini gösteren Murat Aydın’ın sadece 1 günde Milyonlarca TL dönen usulsüz ticarete neden göz yumduğu konusunda farklı söylentilerde mevcut.

Binlerce alkollü sürücü trafiğe çıkıyor!

Poyrazköy’den Beykoz yönüne ve İstanbul’un çeşitli bölgelerine her gün binlerce sürücünün alkollü olarak yola çıktığı biliniyor. Beykoz Aktüel Haber’e ulaşan bölge sakinleri ise birçok kez kaza olduğunu ifade ederek denetim yapılmasını istiyor. Bazı yetkili isimlerin görevi kötüye kullanarak adeta devletin vermiş olduğu gücü paralel yapı kurarak güçlü isimlere paspas ettiği ifade ediliyor.

Bu dosya çok su kaldıracak!

İstanbul Valisi Davut Gül, eski bir genelgeyi hatırlatarak halkın güvenliğine dikkat çekmişti. 17 Ağustos’ta yayımlanan genelgeyle, 4250 sayılı kanunla belirlenen alkol satış ve kullanım alanlarına ilişkin uygulama yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin gerekliliğinin kaymakamlık ve belediyelere hatırlatıldığı kaydedildi. Beykoz’da halkın sahili ve plajı iddialara göre Belediyeden kiralanarak, kumda ve plajda masa üzerinde alkol satma ruhsatı olmayan işletmeler tarafından işgal edilirken, İstanbul Valiliği’nin konuya ne diyeceği bilinmiyor.

İlçe Muhalefetine çağrı yapıyoruz!

Bu bölgede aynı anda 2.000’e yakın masa kuruluyor. Masaların tamamına yakını doluyor. Her gün en az 600’e yakın araç girişi oluyor. En az 300 kişinin Beykoz yönünde alkollü şekilde trafiğe çıktığı düşünülüyor. Eğer bir trafik kazasında ailenizi, eşinizi, dostunuzu kaybederseniz mi sesiniz çıkacak? Bu usulsüzlükleri görmek için ne bekliyorsunuz? Vatandaşın köpek kulübesi bile yıkılırken, milyonlarca TL’nin döndüğü usulsüz ranta Belediyenin dur dememesi hiç mi dikkatinizi çekmiyor? Bu çağrıyı siyasi partilerin ilçe başkanlarına değil ilçe yönetimlerine yapıyoruz!