20 Nisan 2019 13:43

Murat Aydın ‘Yıldırım’ Hızıyla Göreve Başladı!

31 Mart seçimlerinde Beykozluların %50’sine yakınının oyunu alarak seçilen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi’nde teftişlerini sürdürüyor.

Murat Aydın ‘Yıldırım’ Hızıyla Göreve Başladı!

31 Mart seçimlerinde Beykozluların %50’sine yakınının oyunu alarak seçilen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi’nde teftişlerini sürdürüyor.

İstanbul’da oyların yeniden sayılmasıyla birlikte mazbatasını biraz geç alan Başkan Murat Aydın göreve hızlı başladı. Göreve gelir gelmez mevcut Başkan Yardımcıları ile toplantı yapan ve kendileriyle çalışmayacağını belirten Murat Aydın’ın yeni Başkan Yardımcıları belli oldu.

Başkan Yardımcıları Kimler Oldu?

Başkan Murat Aydın’ın Başkan Yardımcıları; Selami Keskin (Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı),  Bünyamin Korkmaz (Eski Zeytinburnu Özel Kalem Müdürü), Feruz Kutsal (Zeytinburnu Belediyesi Başkan Yardımcısı), Engin Köklü (Zeytinburnu Belediyesi Fen İşleri Müdürü), Fatih Sağlam (AK Parti Beykoz İlçe Teşkilat Başkanı)

Beykozlu Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ı, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç‘ın önerdiği öğrenilirken, Başkan Yardımcılarının yanı sıra Özel Kalem Müdürü Muhammed Acar, İletişim Koordinatörü Enes Buladı oldu. Eski Başkan Yardımcılarından Manolya Demirören‘in tekrar Başkan Yardımcısı olup olmayacağı ise belirsizliğini koruyor. 

Murat Aydın Teftişe Başladı !

Beykoz’da mahalle mahalle ziyaretlerine başlayan Başkan Murat Aydın, ilçede bulunan tuvaletlerin pis olduğunu tespit etti. Okullar ve camiler başta olmak üzere ekibine talimat veren Başkan Aydın; ‘’İlçe de bir tane pis tuvalet kalmayacak. Cami Dernek Başkanları ve imamlarla da diyaloğa geçilsin, gerekirse camilerde toplanılan paralardan temizlik işlerine bütçe ayrılsın gerekirse biz temizleyelim. Temizlik imandan gelir’’ dedi. Aydın, Beykoz’da bundan sonra pis tuvalet görmeyeceğim diyerek cümlelerini tamamladı. 

Mesai Saatlerinde Kahvaltı Yasak!

Her gün Beykoz Belediyesi’nde bir Müdürlüğü ziyaret eden Murat Aydın, tanışma ziyaretleri gerçekleştiriyor. Başkan Aydın’ın bir ziyaretinde mesai saatlerinde kahvaltı yapılmasına canı çok sıkıldığı gözlemlenildi. Saat 09:30’da Belediye çalışanlarının toplu şekilde kahvaltı yaptığını gören Murat Aydın, ‘’Kahvaltıyı ya daha erken yapın ya da mesai saatlerinde kahvaltı yapmayın’’ ifadelerini kullandı. Zeytinburnu’da da bir Belediye çalışanının kahvaltı konusunda şikayeti üzerine sabah baskınları yapan Başkan Murat Aydın, mesai saatlerinde kahvaltı yapılmasını yasaklamıştı. Bu uygulama ise ilçede tebrik edilmişti.

Her sabah tebrik ziyaretleri dolayısıyla vatandaşları ağırlayan Başkan Aydın, öğleden sonra ise ilçenin mahallelerini geziyor.