14 Ocak 2019 15:18

Murat Aydın, Muharrem Kaşıtoğlu’na Ne Dedi?

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, AK Parti’den istifa eden Muharrem Kaşıtoğlu’nu aradı. İkili ne konuştu?

AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, AK Parti’den istifa eden Muharrem Kaşıtoğlu’nu aradı. İkili ne konuştu?

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı düzenlediği Likoz Kafe’de düzenlediği kahvaltılı programda, Beykoz yerel basını ile buluştu. Kahvaltıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selman Esmerel, SP İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Başkan Adayı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe yönetimi ve yerel basın katıldı.

Sorular içtenlikle cevaplanırken, yerel basının sorduğu sorular sonrasında AK Parti Beykoz Adayı Murat Aydın ile Muharrem Kaşıtoğlu’nun(Saadet Partisi Adayı değilken) telefonla görüştüğü ortaya çıktı.

Yerel Basın temsilcisinin, ‘’Hanefi Dilmaç MHP İlçe Başkanlığı ziyaretinde sizin geri dönmeniz için teklifte bulundu. Kendisiyle görüştünüz mü? Ya da Murat Aydın ile görüşmeniz oldu mu?’’ sorusuna Kaşıtoğlu cevap verdi.

Muharrem Kaşıtoğlu, ‘’Hanefi Bey ile yıllarca beraber siyaset yaptık. İyimizi de birbirimize paylaştık, kötümüzü de. Ondan faydalanmayı uman insanlar onu bir tarafa çekti, benden faydalanmayı uman insanlar beni bir tarafa çekti. Sanki toplumda Hanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu düşmanmış gibi bir algı oluşturuldu. Oysa ki Hanefi beyle biz beraber mesai yaptık, bir dostluğumuz var. Sanıldığı gibi de aramız kötü olmadı. Bir hukuku olan insanlarız. Hanefi Beyden bana telefonla ya da bire birde herhangi bir çağrısı olmadı. Bu tarz konular, basın aracılığıyla haber göndererek olur mu? Olmaz, ki zaten bizler kararımızı verdiğimiz için buradayız’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmasına devam eden ve AK Parti Adayı Murat Aydın’la telefonla görüştüğünü belirten Muharrem Kaşıtoğlu, ‘’Murat Aydın bey beni aradı. Kendisiyle telefonda konuştuk. Tabi ki işlerin nasıl, kitap basmaya devam ediyor musun falan demedi, siyaset konuştuk. Kendisi ile ne konuştuğumuzu söylemem pek etik olmaz fakat benim aday olmamam gerektiğini söyledi. Bende kendisine haklı gerekçelerimden bahsettim. Böyle bir diyaloğumuz oldu’’ ifadelerini kullandı.