5 Nisan 2021 14:13

Murat Aydın, Hanefi Dilmaç’a sahip çıkmadı

Beykoz Belediye Meclisi’nde Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı ile ilgili sorulan soruya Başkan Murat Aydın cevap vermek istemedi.

Murat Aydın, Hanefi Dilmaç’a sahip çıkmadı

Beykoz Belediye Meclisi’nde Beykoz Aktüel Haber’in yapmış olduğu Giresunspor’a destek ve Dudulluspor’a destek haberleri gündem oldu.

Konu ile ilgili söz hakkı alan CHP’li Meclis Üyesi Bahar Doğru, Başkan Murat Aydın’a bazı sorular sordu. Başkan Aydın ise kendisiyle ilgili kısma cevap vermekle yetindi.

İlgili haber: Murat Aydın: Giresunspor’a destek olmamdan daha doğal ne olabilir?

Hanefi Dilmaç’tan Beykozspor ve Kavacıkspor’un rakibine destek!

Beykoz Aktüel Haber geçtiğimiz günlerde, ”Beykozspor’un rakibine Beykoz’dan tam destek” başlıklı bir haber yayına almıştı. Konu ile ilgili Beykoz Belediye Meclisi’nde konuşan Bahar Doğru, ”AK Parti İlçe Başkanının da Beykozspor’un rakibine yardım ettiği söyleniyor. Gerçekten bu iddialar doğruysa Beykozluların vicdanını sızlatmaya hakkınız olmadığını söylerim” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Murat Aydın’ın verdiği cevapta bu kısmı atladığını belirten Bahar Doğru yeniden söz hakkı aldı.

Hanefi Dilmaç’a sahip çıkmadı, kendisi cevap versin dedi!

Bahar Doğru: Benim sorumda ki amaç bu söylenenlerin doğru olup olmadığıydı. Kendiniz açısından bunu açıkladınız. Peki İlçe Başkanınızın yaptığı doğru mudur? O konuda da bilgilendirirseniz seviniriz.

Başkan Murat Aydın: (Kahkaha atarak) Arkadaşlar o burada değerlendirilmesi gereken bir durum değil. Yani konunun ne olduğunu da bilmiyorum. Yani bu meclisin dışında ve belediyenin dışında bir olaydır. Ben ilçe başkanımızla ilgili yapmış olduğu işi burada değerlendirmem. Konunun ne olduğunu da bilmiyorum. Konuyu nereden duydunuz?

Bahar Doğru: Konu yerel gazetede de gündeme getirildi.

Başkan Murat Aydın: İlçe Başkanımız ulaşılamayan bir insan değil. Çok rahat ulaşılabiliyor. (Gülüyor) Ararsınız ona sorarsınız. Herkes her şeyi yazıyor. Doğru yanlış ama bilgi edinmek için ilçe başkanımıza sorulabilir.

O söylem manidar karşılandı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, katıldığı her toplantıda telefonla ulaşılma konusunda tepki aldığını ifade ediyor. Son olarak basın mensuplarıyla görüştüğü toplantıda da bunu ifade etmişti. Başkan Murat Aydın’ın ise gülerek, ”İlçe Başkanımız ulaşılamayan bir insan değil. Çok rahat ulaşılabiliyor” demesi manidar karşılandı.

Konu, Beykoz Belediyesi’nin yayınlamış olduğu, ”Beykoz Belediye Meclisi Nisan 2021 1.Oturumu” başlıklı videonun 1:55.00 kısmından sonra yer almaktadır. İlgili video için linke tıklayabilirsiniz.