• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 12 Mart 2019 16:36

  Murat Aydın: ”Gerekirse Beykoz İçin Hapis Yatacağım”

  AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Zeytinburnu’dan Beykoz’a hapis yatmaya mı geldi?

  Murat Aydın: ”Gerekirse Beykoz İçin Hapis Yatacağım”

  AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz’da yaşayan Rizeli ve Trabzonlu hemşerileriyle buluşmasında AK Parti Adayı Murat Aydın ilginç cümleler kullandı. 

  Hizmet için gerekirse hapis yatacağım

  ”Beykoz sahil kesimi biliyorsunuz ön görünüm. Çok sert kanunlarla yönetiliyor bir ruhsat almak çok zor. Diğer taraflar SİT sorunu var aynı problemler yaşanıyor. Belediye olarak yeni dönemde sahil bandında yeni düzenlemeler yapacağız mesela. O düzenlemeleri yapabilmemiz içi önce ruhsatını v.s almamız gerekiyor. Yapacağımız işlerle ilgili ilgili kurumlardan ruhsat talebimiz olacak. Vermedikleri takdirde almak için her türlü yol ve yöntemi deneyeceğim. Bizim vaktimiz sınırlı ömrümüz kısa. Önümüzde 5 yıllık bir süreç var. Artık bürokratik engellerle durdurulmamamız lazım. Ben belediye olarak yapamıyorsam kendim yapacağım ve gidip gerekirse hapis yatacağım. Ben Beykoz sahiline Millet Kıraathanesi yapacağım, 24 saat açık mekanlar yapacağım, işsizliğe çözüm bulmak istiyoruz. Gençlerimiz alışveriş için dışarı gitmesin tam tersi dışarıdan Beykoz’a gelinsin diyoruz. Bu projeleri yaparken ilgili birimlere başvuracağız. Eksiklerimizi düzelteceğiz. Buna rağmen olmuyorsa Cumhurbaşkanımıza gideceğiz. Onun talimatı ile gerekirse kanun değişecek. Hiç biri olmadı yine yapacağız gerekirse de hapis yatacağız. O kadar kararlıyım.”

  Her şeyi yasakladınız da ne oldu?

  ”Her şeyi yasakladınız da ne oldu. Boğaziçi yasasını çıkarttınız da ne oldu. 1995 yılında Recep Tayyip Erdoğan iş yapamasın diye Beykoz’u ve Sarıyer’i doğal sit ilan ettiniz. Ne oldu? Bugün o kişi devlet başkanı.  Doğal sit ilan ettiniz de kaçak yapılar yapılmadı mı? Yaptırmayacağım dediniz ama yine yapıldı. Artık bu yasakçılığı bir kenara bırakıp ‘yaptıracağım ama şöyle yaptıracağım’ demen lazım. Bu işler yasakla olmaz.”