4 Mart 2022 14:32

Murat Aydın Cumhuriyetköy Spor’u Polis zoruyla kovdu!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Cumhuriyetköy Spor Kulübü’nü polis zoruyla kovdu, malzemeler dışarı atıldı.

Murat Aydın Cumhuriyetköy Spor’u Polis zoruyla kovdu!

Sık sık bisikletiyle, buz hokeyiyle ve Giresunspor ile gündeme gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, bana biat etmeyen bedel öder dercesine Beykoz halkına racon kesmeye devam ediyor.

Konu ile ilgili ilk açıklama İYİ Parti Beykoz Spor Kurulu Başkanı, eski Meclis Üyesi ve eski Kulüp Başkanı olan Adnan Güner’den geldi.

Adnan Güner yapmış olduğu basın açıklamasında, “Beykoz bizim için ağabeylik, kardeşliktir. Herkesin birbirini tanıdığı, siyaset üstü dostlukların olduğu, ihtiyarından gencine kenetlenme ruhunun en fazla olduğu ilçedir. Beykozluluk ruhu ve bilinci iyi günde kötü günde bir ve beraber olmayı gerektirir. Böyle bir ilçede Belediyecilik ise gönüllere dokunabilmeyi, yüreklere nakış nakış işleyebilmeyi gerektirmektedir” dedi.

“Bakın Ataşehir Belediyesi’ne: Hangi Spor Kulübünün anahtarını istemiş”

Açıklamasına devam eden Adnan Güner, “Beykoz Belediyesi tarafından Cumhuriyetköy Spor Kulübü’ne yapılan uygulama, polis zoruyla tahliye edilip eşyaların dışarıya atılmasının hiçbir açıklamayla izahı mümkün değildir. Belediyeler Spor Kulüplerine destek olmak zorundadır. Bakın Ataşehir Belediyesi’ne, bakın çevre ilçelere. Kaç tane tesis yapıldı, kaç spor kulübüne destek veriliyor, görün… Peki hangi Spor Kulübü’nün anahtarı iştenmiş? Yazıktır arkadaşlar yazıktır… “ dedi.

“Madem gençleri düşünüyorsunuz neden bursları kestiniz?”

İYİ Partili Güner, “Söyleniliyor ki Belediye olarak biz işleteceğiz, Beykoz’un gençleri ücretsiz faydalanacak. Gerçekten Beykoz’un gençlerini düşünüyorsanız neden onların Beykoz’da yuva kurmasına müsaade etmiyorsunuz? Neden tapuları vermiyorsunuz? Neden Beykoz’un gençlerinin bursunu kesiyorsunuz? Öğrenciye verilen bursu keserek yıkımlara aktarmak, gözyaşlarına sebep olmak gönül belediyeciliği midir? “ diyerek belediyeye yüklendi.

“Beykoz’da karabulut kitlesi var”

K. Adnan Güner, “Sanılmasın ki Cumhuriyetköy yalnızdır. Sanılmasın ki köy halkını yıldırırız, korkuturuz. Yapılan yanlışlar aslında yanlış olmaktan çıkmış kasıt ve art niyet oluşmuştur. Şu unutulmasın ki; bizler İYİ Parti olarak Beykoz’da her konunun takipçisiyiz. Cumhuriyetköy’de ve Beykoz’da bir karabulut kitlesi var. Az günler kaldı. İnanıyoruz ki geçecek ve Beykoz için iyi günler gelecek! Açık ve net olarak söylüyoruz: Beykoz Belediyesi’ni kazanacağız ve gözü yaşlı bir tane çocuğumuz, derdi olan bir tane spor kulübü kalmayacak. Var gücümüzle çalışacağız. Geri sayım başladı… “ ifadelerini kullandı.