• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 13 Şubat 2019 22:06

  Murat Aydın: ”Anadoluhisarı’nı Ayağa Kaldıracağız”

  Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a, Anadoluhisarı’nın namı değer taraftar gurubu Hisar Gençlik’ten atkı hediyesi geldi.

  Anadoluhisarı’nda esnaf ziyareti yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a, Anadoluhisarı’nın namı değer taraftar gurubu Hisar Gençlik’ten atkı hediyesi geldi.

  Türkiye’de en alt lig olan 2. Amatörde mücadele eden, futbolun yanı sıra kürekte, basketbolda, voleybolda, su sporlarında ve güreşte ülkemizi gururla temsil etmiş olan Anadoluhisarı Spor Kulubü zor günler geçiriyor. Dürüst ve başarılı bir Başkanla çoğu borcunu sıfırlayan bir tarih abidesi Hisar 1913, yeniden ayağa kalkmak istiyor.
  Anadoluhisarı Spor Kulubü’nün giderlerini karşılayabilmek için çoğu gençlerden oluşan Hisar Gençlik, atkı basımı yapmış ve elde ettiği geliri kulübe bağışlamıştı. Yapılan bağış Kulüp yöneticilerini de duygulandırırken adeta Anadoluhisarı küllerinden doğuyor. 2. Amatör Ligde ilk maçını 4-1 kazanan Hisar’ın taraftarları AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’ı karşıladı. Oldukça samimi geçen görüşme de Murat Aydın, özellikle kürek alanını yeniden diriltmemiz gerekir diyerek cümlelerine başladı.
  Oldukça heyecanlı olduğu gözlemlenilen Başkan Murat Aydın; ‘’Anadoluhisarı’nın bizim Beykoz ve İstanbul’da ki yeri çok ayrıdır. Sn. Cumhurbaşkanımızın ziyareti sonrası Küçüksu Çayırı’nı gördünüz. Küçüksu Çayırı eski günlerine dönüyor. Küçüksu Çayırı’nda mısır kazanlarını göreceğiz. Anadoluhisarı bir tarihtir. Anadoluhisarı’nda spor sadece futbol değildir, bunu en iyi Hisar tarihine baktığımızda anlarız. Bu tarihi yaşattığınız için bizler sizlere borçluyuz. Elimizden ne geliyorsa tüm Spor Kulüplerimize destek olacağız. Özellikle Hisar’da küreği ve Küçüksu Çayırı’nda ata sporumuz güreşi de hayata geçirmemiz gerekiyor. İnanın ki bu semti hep beraber ayağa kaldıracağız’’ ifadelerini kullanıldı.

  Başkan Murat Aydın’ın cümleleri sonrası heyecanlanan gençler Murat Aydın’a yeni bastırdıkları atkılardan hediye ettiler. Öte yandan atkı satışlarından 1453 TL kar kalan kısmı kulube bağışlanırken, satışların devam ettiği bildirildi. 

  Atkı için irtibat Şafak Çökmez05074542684