10 Şubat 2017 19:28

MUHTARLAR ÇALIŞTI, PTT GELDİ

Beykoz’un güzide mahalleleri Riva ve Yenimahalle’de PTT Şubesini açacağını belirtmişti. Riva’da açılan şubenin ardından şimdi de gözler Yenimahalle’de…

Riva Muhtarı Mevlüt Eren’in çabaları sonucu PTT Riva‘ya şubesini açarken, Riva halkının da yüzleri  gülmüştü. İstenince her şeyin olabileceğini belirten Mevlüt Eren; hizmeti bölgeyi getirebilmenin hazzını yaşadıklarını belirtti. Riva’dan sonra Beykoz’da bir mahallede daha şube açılmasına karar verildi.

MUHTAR ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU!

Yenimahalle’nin genç Muhtarı Nevzat Cebeci’de; PTT’nin Yenimahalle’ye Şube açması için defalarca PTT Genel Müdürlüğü’ne dilekçe yazdıklarını belirtti.. Muhtar Cebeci’nin girişimleri sonucu, PTT deneme amaçlı Yenimahalle’ye arabada hizmet sistemini kurdu. Cebeci, PTT Şubesinin açılması için mahalledeki vatandaşları deneme amaçlı araçtan hizmet almaya davet ederek çağrıda bulunmuştu.

VATANDAŞIN YOĞUN İLGİSİ PTT’Yİ BİLE ŞAŞIRTTI!

Muhtar Nevzat Cebeci’nin gerek sosyal medya gerek pankartlarla yaptığı çağrıya mahalleli karşılık verdi. Sonrasında ise mahallede oturan vatandaşlar tarafından gelen talep PTT’yi bile şaşırtmıştı. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği hizmet aracına, 15 Temmuz Gazisi olan Barış Girgin ve Cihan Şenel’de destek vermişti.

YENİMAHALLE MUHTARI NEVZAT CEBECİ: “HAYIRLI OLSUN”

Talebin yoğun olduğunun görülmesinden sonra acilen Yenimahalle’ye şube açılmasını öneren PTT, yeri bularak işlemlere başlamaya karar verdi. Genç Muhtar Cebeci; ”PTT’nin gelmesi için göreve geldiğim günden beri çabalıyorum. Mahallemizin verdiği destekle PTT talebimiz olumlu şekilde sonuçlandı. Çok şükür artık mahaledeki vatandaşlarımıza hizmet edecek bir PTT Şubesinin açılmasına karar verildi, hayırlısı olsun. Bundan sonra ise Banka ATM’lerinin gelmesi için mücadelemizi arttıracağız” diyerek duygularını ifade etti.