26 Temmuz 2020 15:18

Mücahit Ak – Beykozlular bilet atmaz!

Mücahit Ak – Beykozlular bilet atmaz!

Mücahit Ak – Beykozlular bilet atmaz!

Otobüs şöförü yola çıkar. Sorunsuz bir şekilde bir duraktan diğerine ilerler.  Derken; durağın birinde iri yarı, güçlü kuvvetli ve oldukça tehlikeli görünüşe sahip bir adam otobüse biner. Şöföre sert bir  bakış fırlatır ve, “Beykozlu bilet atmaz” diyerek arkadaki bir koltuğa  geçer ve oturur.

Ertesi gün, ondan sonraki gün ve her gün aynı şey tekrar olur.  Bu durum otobüs şoföründe kompleks oluşturmaya başlar. Hat değiştirme dilekçesi de reddedilince son çare olarak bir jimnastik kursuna yazılır. Artık kendine güveni gelen iyi bir dövüş ustası haline gelmiştir.

Ertesi günü tekrar otobüsüyle yola çıkar. Uzaktan, Beykozlunun durakta beklediğini görür ve otobüsün kapısını açar. Beykozlu otobüse biner. Şöföre sert bir bakış fırlatır ve, “Beykozlu bilet atmaz” diyerek ilerleyecekken tam o sırada, sıkı bir kavgaya hazır olan şöför birden koluna yapışır:

– “Neden atmıyormuşsun?”

Şöföre şaşkınlıkla bakan adam şöyle der:

– “Beykozlunun mavi kartı var.” 🙂

Biraz tebessüm ederken, umarım gerekli mesajı da almışızdır. Aslında kafamızda büyüttüğümüz ve kurguladığımız durumların ne kadar basit şeylerle sonuçlandığını, kurduğumuz için kendimizi gereksizce yorduğumuz gerçeğini unutmamalıyız. Belki de bir öz eleştiri olarak da değerlendirilebilir.

Geçtiğimiz aylarda Beykoz Belediyesi tarafından yapımına başlanan Elmasburnu Plajı hizmete açıldı. Plaja girmek için belirli bir para istenmekte. Bölge halkı ise, Rivalılara ücretsiz olsun demekte ve imza toplamakta.

Eğer Rivalılar sonuç alır ve ücretsiz olursa, Yenimahalle halkı Kanuni Kent Ormanı girişine, Kavacık halkı nikah salonuna, Gümüşsuyu halkı BEYTAŞ tesislerine para ödemek istemeyebilir. Bunun önünü kesmenin tek yolu tanımlı olan Beykoz Karttır.

Beykoz Kart öyle bir kart olmalı ki…

Sosyal yardımdan faydalanan kişiler, tanımlı kartlardan indirimli bir şekilde alışveriş yapabilmeli. Kart üzerinden Beykozspor’a bir katkı sunulup, kartlara kombine niteliği kazandırılmalı. Plajlar Riva halkına, Kanuni Kent Ormanı Yenimahalle halkına, sosyal tesisler bulundukları bölge halkına % 25 indirim sağlamalı. Bir taşla birden çok kuş vurulabilir. Ne de olsa Beykoz’da 287 kuş türü varmış 🙂

Beykozlu bilet atmaz… Beykozlunun artık kartı var!