22 Mart 2019 18:40

Mimar Alaattin Köseler CHP İçin Sahalara İndi!

Beykoz Belediyesi Eski Başkanlarından Mimar Alaattin Köseler sahalara indi.

Beykoz’un 4. Belediye Başkanı Alaattin Köseler, tam 20 yıl sonra ciddi ciddi kampanya yürütüyor. Yerel seçimlerde CHP’den Aday Adayı olduktan sonra seçilemediği için yine küsüp köşesine çekilmesi beklenen Köseler, kendisini bu yönde eleştirenleri de oldukça şaşırtmışa benziyor. Tokatköy sokaklarında harıl harıl çalışan Alaattin Köseler için sevenleri “Maşallah, nazar değmesin efsane Başkanımıza” yorumları yapıyor.

Beykoz’da önce DSP’nin Adayı olarak kamuoyu önüne çıkan ve üç nesildir Beykozlu olduğuyla tanınan Alaattin Köseler, 1999 yılının ardından Başkan olarak ve bu kez CHP ile girdiği 2004 Yerel Seçimlerini Yücel Çelikbilek’e karşı kaybetti. Ardından ortalıktan kaybolan Alaattin Köseler, bu kez 2009 Yerel Seçimleri için CHP’nin kapısını aşındırınca, partili emekçilerin büyük tepkisini çekti. Aday olarak gösterilmeyince bu kez MHP ile şansını deneyen Alaattin Köseler yine ağır bir mağlubiyet alınca bir anda ortadan kayboldu ve inzivaya çekildi. 2019 Yerel Seçimleri için Aday Adayı olduğu partisi CHP, tercihini Coşkun Tosun’dan yana kullanınca, Beykoz’da “Alaattin Köseler yine kaybolacak, 2024 seçimlerinde yeniden ortaya çıkacak” tespiti seslendirildi. Ancak Alaattin Köseler, beklentileri boşa çıkararak ilk kez, seçilemese de yine sahalara indi ve vatandaşlardan partisi CHP adına oy istemeye girişti.

Bu seçim, bir başka seçim…

Murat Aydın’ın Zeytinburnu Belediye Başkanı iken Beykoz’dan Aday gösterilmesine yönelik tepkiler, seçimin galibi için aylar önce ibreyi muhalefete çevirmişti. Anlaşılan Alaattin Köseler, özellikle kendisine güvenen ve seven kitlesini bu kez üzmek istemiyor ve sahada durarak, “Bu seçimde ben de CHP’ye katkı sağlayacağım” diyor.

Öte yandan Alaattin Köseler’in çabaları ise CHP’nin Beykoz’da seçimi almasına yetecek mi, bunu da kamuoyunun 1 Nisan sabahı sandık sonuçlarında görmesi bekleniyor.