1 Aralık 2016 22:14

MHP Beykoz Yenimahalle’den mesaj verdi

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz Yenimahalle teşkilatının haftalık istişare toplantılarına Mhp İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş katıldı.

MHP Beykoz Yenimahalle’den mesaj verdi

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı toplantı, vatandaşların sokaklara taşmasıyla mikrofonlar aracılığıyla açık hava mitingine dönüştü. Beykoz İlçe Başkanlığının daveti üzerine Yenimahalle de ki parti toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, burada 15 Temmuzla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

”15 Temmuz akşamında genel merkezden arandım. İstanbul’da bir hareketlilik var mı denildi. Ben partiyle ilgili zannettim. Sonra köprülerde hareket var mı diye soruldu. Ben ilk Beykoz İlçe Başkanım ve Üsküdar İlçe Başkanımı aradım. Kendileri köprüdeydiler. O gece uçaklar alçak uçuş yaparken Genel Başkanımız Türk Milletinin karargahı Genel Merkez binamızdan talimatlarını veriyor, süreci yönetiyordu. İlçe Başkanlarımız köprüye ilk çıkanlar oldu. Sonradan tanklar geldi. Sıcağı sıcağına açıklama yaparak Devletimizin, hükümetimizin ve demokrasinin yanındayız dedik” dedi.

Yenimahalle’de ki kalabalıktan ötürü Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve Yenimahalle’nin genç mahalle başkanı Aydın Kalp’i tebrik eden Karataş, mahalle halkına her zaman yanlarında olduklarını belirttiler.

MHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANI: İMAR KONUSUNDA PROBLEMLER VAR

”Sayın İl Başkanım bizi kırmayarak toplantımıza icabet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulunduğumuz Yenimahalle, Beykoz’un en kalabalık 3 mahallesinden biri. Bölge de 5.000’e yakın kayıt dışı Afgan nüfusu var. Bölge halkı bu konularda sorun çekmekte. Bunun yanı sıra uyuşturucu da bölgenin rahatsız olduğu problemlerinden. 2-B alanları bulunuyor, imar konusunda da ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu konuda sizlerin desteklerinizi bekliyoruz. Bu kalabalıkla bizi burada karşılayan Yenimahalle Teşkilatımıza da çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum” dedi.

VALİ BEYE İLETECEĞİM !

Beykoz İlçe Başkanı’nın bölge halkının isteklerini iletmesi üzerine cevap veren Karataş ” Uyuşturucu ve Afgan nüfusundan dolayı oluşan problemleri Vali Beye ileteceğim. İmar durumuyla ilgili gerekli çalışmaları ve bilgilendirmeleri sık sık yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuş arkadaşımız Rasim Acar her zaman emrinizdedir” dedi.

BÖLGE TEŞKİLATININ TAVRI NET !

Mhp’de değişim rüzgarlarının esmesiyle birlikte İstanbul’da 6 tane İlçe Başkanı görevden alınmıştı. Bu ilçelerden biri de Beykoz’du. İlk aşamadan beri tavrımız nettir diyen Yenimahalle, Anadoluhisarı, Göksu bölge teşkilatları Dr. Devlet Bahçeli’nin yanında olduklarını belirtmişlerdi.

KATILIM YOĞUN OLDU !

Mhp İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ve İl Yöneticileri, Mhp 1. Bölge Başkanı Afşin Girben, Mhp Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve İlçe Yöneticileri ve Yenimahalle halkı büyük katılım sağladı.