5 Haziran 2018 13:18

Meteoroloji Uyardı! Metrekareye 30 Kilo Yağmur Bekleniliyor!

İstanbul için yapılan son dakika uyarısına göre saat 17.30 sonrasında şiddetli yağış görülmesi bekleniyor. Meteoroloji’nin acil koduyla yaptığı son dakika uyarısına göre, İstanbul’da yağış sonrası ani sel, su baskını, dolu ve yıldırım görülebilir….

İstanbul için yapılan son dakika uyarısına göre saat  17.30 sonrasında şiddetli yağış görülmesi bekleniyor. Meteoroloji’nin acil koduyla yaptığı son dakika uyarısına göre, İstanbul’da yağış sonrası ani sel, su baskını, dolu ve yıldırım görülebilir…. 

METEOROLOJİ’DEN İSTANBUL İÇİN FLAŞ UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğleden sonra İstanbul’da meydana gelmesi beklenilen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın Avrupa Yakası’nda yerel olarak kuvvetli (10-30 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, dolu ve yıldırım riski ile yağış anında kuvvetli rüzgar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Meteoroloji’nin uyarısına göre yağış, 17.30’dan sonra etkili olacak.