4 Şubat 2019 12:21

Mehmet Özhaseki: ”Belediye Başkanları Haram Yememeli”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ”Belediye Başkanları haram yememeli” dedi.

Mehmet Özhaseki, katıldığı programda yerel seçimlere farklı bir formatla hazırlandıklarını ve değişimi esas aldıklarını kaydetti.

Katıldığı bir programda Belediye Başkan adayını bir yanıyla tarif eden Özhaseki, “Seçilecek belediye başkanları bütçeyi doğru yönetebilmeli, mekan, arazi yönetimini iyi bilmeli. Şehrin ekonomisine, kültürüne önem vermeli. Haram yememeli, fiziği, müziği ve yüreği güzel olmalı. Vatandaşın size ‘başkanım’ demesi için masumiyeti ve temizliği sembolize etmeniz gerekiyor” dedi.

“TÜM İHALELERİ İNTERNETTEN CANLI YAYINLADIM”

Özhaseki belediye başkanları hakkında çıkan dedikodulara da değinerek şunları söyledi:

“Şahıs bazlı plan tadilatlarında projeler duracak. Özellikle belediyelerde bunlardan uzak durmak lazım. Yolsuzluk algısı belediye başkanlarının üzerine hiç gelmeyecek, tir tir titreyeceksiniz. Dedikodudan kaçmak lazım. Bu algıya son vermek zorundasınız. Siz iyi niyetli olursanız üzerinize toz gelmez. Ben son 10 yıldır yaptığım tüm ihaleleri internetten canlı yayınladım. Neyi saklıyorsunuz, kimin malını kimden saklıyorsunuz. Yeni dönemin kodları biraz daha farklı olacak. Herkes her bildiğini yapamayacak. Bunlar yapılırken de o şehirlerin kendilerine özgü büyümelerini de sağlamak lazım. Şehirlerin özgün kimliklerini de yitirmeye başladık” diye konuştu.