• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 17 Şubat 2019 13:50

  Meclis Üyeleri Ticaret Mi Yapacak Siyaset Mi?

  Yerel seçimlerle ilgili siyasi partiler Meclis Üyeliği listelerini büyük ölçüde oluşturdu. Meclis Üyesi listelerinin Pazartesi günü açıklanması bekleniliyor.

  Yerel seçimlerle ilgili siyasi partiler Meclis Üyeliği listelerini büyük ölçüde oluşturdu. Meclis Üyesi listelerinin Pazartesi günü açıklanması bekleniliyor.

  Meclis Üyesi listelerinin büyük ölçüde belirlenmesiyle birlikte gözler siyasi partilere çevrildi. Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre eğer değişiklik olmazsa; CHP listelerinde seçilecek sıralarda Üniversite mezunu oranı oldukça düşük. Yine CHP listelerinde ilk 12’de Avukat, Şehir Plancı, Maliyeci, Mühendis, Mimar olup olmadığı ise merak ediliyor! 

  Beykoz Belediyesi’ni yönetecek partinin listesinde hukuku bilecek, hukuki düzenlemelerini çözümleyebilecek, hukuk komisyonuna başkanlık yapabilecek üyelere ihtiyaç varken, CHP’de Hukukçu bir Meclis Üyesi adayının bulunmaması, Mesleki anlamda başarılı kişilerin azlığı ise olumsuz algı olarak geri dönüşüm sağlayabilir.

  Ya Siyaset Ya Ticaret!

  Beykoz’da oluşan siyasi tabloya vatandaşlar yıllarca tepkisini en üst düzeyde göstermiş ve sonunda Cumhurbaşkanı tarafından Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Beykoz’a aday olarak gönderilmişti. Murat Aydın’ın gelişiyle birlikte Meclis Üyeleri listeleri de Belediyenin nasıl yönetileceği ile birlikte ipucu olacak.  AK Parti’de Meclis Üyeliğine Belediyeden ihale alanların, Belediye görevlisi olduğu halde usulsüz ihale alanların, sebepsiz zenginleşenlerin, vatandaşın bir göz odasına göz dikip ‘Çevirip çevirip yerleşmişler’ diyenlerin, kibirli ve halka yukardan bakan isimlerin listelerde olup olmayacağı merak ediliyor. 

  Beykozlu Temiz Siyaset İstiyor!
   

  Beykoz’da işsizliğin artması, problemlerin büyümesi, gençlerin uyuşturucu batağına düştüğü bir ortamda; bazı siyasilerin malvarlığında ki hızlı artış, yakın akrabaların ihalelerde ve işletmelerde söz sahibi olması artık Beykoz’da saklanan bir sır değil! Beykoz’da tepkiler isyan noktasına dönüşürken, temiz ve dürüst insanların listelerde yer almaması Beykoz’da büyük kırgınlığa sebep olabilir. Beykozlular Belediye Başkan Adaylarının, İlçe Başkanlarının, Meclis Üyesi Adaylarının malvarlıklarını açıklamasını istiyor. Siyasete girdikten sonra ki süreçte malvarlığı orantılı mı artmış orantısız mı artmış bunu ölçmek istiyor. Vatandaşların iş için kurumların kapısında beklediği Beykoz’da, vatandaş dürüst ve temiz siyaset istiyor.
   

  Siyasi Partilerin listeleri açıklandığında Beykoz Aktüel Gazetesi olarak Belediye ile doğrudan ya da dolaylı ticarete girmiş kişileri; dürüst ve temiz insanların artık önlerini tıkamaması için kaleme alacağız.