24 Kasım 2017 11:10

Mahir Taştan: Kimse Beykoz Halkına Saygısızlık Edemez

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, ”Ya kardeşim Devlete ait olan tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz” ifadelerini kullanan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’a ateş püskürdü. Taştan, Zayıf’ı istifaya davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, ”Ya kardeşim Devlete ait olan tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz” ifadelerini kullanan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’a ateş püskürdü. Taştan, Zayıf’ı istifaya davet etti.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf’ın paylaşımı…

Kamuoyunda ciddi tepkilere yol açan açıklamaya bir tepki de CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’dan geldi. Bir basın açıklaması yayınlayan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan; Şimdi kalkıp halkı suçluyorsunuz Beykoz Belediyesi imar planlarını 15 yıldır yapamıyorsa, planları nereye göndereceğini bilmiyorsa daha kesinleşmemiş planları kesinleşmiş gibi halka anlatıyorsa ve vatandaş evinin durumunu size soruyorsa şikayet etmeyeceksiniz, doğruyu anlatacaksınız” ifadelerini kullandı. 

Hiç kimse kendini halktan üstün görmesin diyerek ekleyen Taştan; ”Bu halk sizlere oy vererek sizleri iktidar yaptı ona saygısızlık yapmak bir siyasetçiye yakışmaz. Sayın Gaye Zayıf sizi Beykoz halkından özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyorum. Bulunduğunuz görev Beykoz halkının sorunlarını dinleme ve sorunlarını çözme görevidir Beykoz halkına hakaret etme görevi değildir” ifadelerini kullandı. 

Basın açıklamasının tam metni

BASINA VE KAMOYUNA

 16.11.2017 tarihinde AKP Kadın Kolu Başkanı Gaye Zayıf sosyal medya üzerinden Beykoz halkı ile ilgili paylaşımlarını okudum.

Sn. Zayıf Beykoz Halkı gaspçı değil, ilticacı hiç değil. Beykoz halkı savaştan kaçıp göç ederek gelmedi. Beykoz halkı Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı ve bu toprakları düşman işgalinden kurtaran ulusun evladıdır.

Şimdi size sormak isterim baba eviniz tapulu muydu? Ev yaparken imarınız var mıydı? Beykoz halkına hakaret etme hakkını kim veriyor size? Halkı dinlemekten şikayet ediyorsunuz, halkın sorunu varsa dinleyeceksiniz ve halk size teşekkür etmeyecek siz halka teşekkür edeceksiniz. Size oy verirken bu sorunları çözün diye halk oy verdi. Asıl teşekkür edeceğinize teşekkür bekler oldunuz.

Sayın Zayıf Beykoz halkı evlerinin çatılarını ve içine boya bile yapamazken orman arazisine Nun Okulları yapılırken orman talan edilirken siz hangi partinin kadın kolu başkanıydınız?

Sayın Zayıf Beykoz Belediyesi’ne Danış Turizm tarafından arsamı satın alın diye dilekçe ile başvuru yapıp 1’e aldığı arsayı 5’e satarken ve Belediye Meclisinde karar çıkarken neden itiraz etmediniz? Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Beykoz’un arsalarını imar planlarını büyük inşaat firmalarının yöneticilerine pazarlanırken siz nerde görev yapıyordunuz?

Şimdi kalkıp halkı suçluyorsunuz. Beykoz Belediyesi imar planlarını 15 yıldır yapamıyorsa planları nereye göndereceğini bilmiyorsa daha kesinleşmemiş planları kesinleşmiş gibi halka anlatıyorsa ve vatandaş evinin durumunu size soruyorsa şikayet etmeyeceksiniz doğruyu anlatacaksınız vatandaşa.

Sevgili Beykozlular bizler her zaman sizlerin sorunlarınıza çözüm bulmak ve sorunlarınızı dinlemekle ve size yardımcı olmak için sizlere hizmet etmek için varız.

Hiç kimse kendini halktan üstün görmesin bu halk sizlere oy vererek sizleri iktidar yaptı ona saygısızlık yapmak bir siyasetçiye yakışmaz.

Sayın Gaye Zayıf sizi Beykoz halkından özür dilemeye ve istifa etmeye davet ediyorum. Bulunduğunuz görev Beykoz halkının sorunlarını dinleme ve sorunlarını çözme görevidir Beykoz halkına hakaret etme görevi değildir.
İlgili Haber: 
http://www.beykozaktuel.com.tr/beykoz-da-tepkiler-dinmek-bilmiyor/14354/