20 Şubat 2017 14:13

MAHİR TAŞTAN BELEDİYEYE YÜKLENDİ

Beykoz Belediyesi’nin 2016 Yıl Sonu toplantısında konuşan CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Belediyenin faaliyete geçiremediği projelerini sordu. Birbirinden farklı onlarca belgenin içerdiği klasörle salona gelen Taştan, Belediyeyi oldukça zorladı.

Beykoz Belediyesi’nin Rüzgarlıbahçe Limak Otelde düzenlediği yıl sonu değerlendirme toplantısına katılan Chp Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan burada bir konuşma yaptı.  Beykoz Belediyesi’nin hayata geçiremediği projelere soran Taştan, şunları aktardı. 

Mahir Taştan: Küçüksu Çayırı tahrip edildi

Bir film senaryosu izledik. Keşke o senaryonun içine biraz daha bakılsaydı. Köpek barınaklarının bakımsızlığı, boyasızlığı daha net gözükmüş durumda. Keşke o film tablosunda şunu da görebilseydik. Küçüksu Çayırı’nın alanı Mustafa Ceceli konseri için tahrip edilmişti. Yetmemiş bir de Büyükşehire devredilmişti. Madem devredeceksin neden Belediyenin internet sitesinde projelerim diye bunu tutuyorsun. Keşke bundan da bahsetseydiniz.

Kılıçlı Film Platosu hayal oldu

2014 Yerel seçimleri öncesinde bir çok açıklanan proje vardı. Hiçbirini gösterdiğiniz film senaryosunda göremedik. Kılıçlı’da Film Platosu kuracağız, Hollywood’a aratmayacak dediniz. Ne oldu? Hayal oldu. Peki neden? Uçakların geçiş alanıymış. Siz hiç proje yaparken saha çalışması yapmıyor musunuz?

Hollykoz Projesi hayal oldu

Beykozluların desteklediği kültürel ve turizme katkısı olan bir proje paylaştınız. Hollykoz adında. Güzel bir gemi satın aldık. Eski noltaljik ürünler sergilenecekti. Maalesef gemi Beykoz Belediyesi’nin önünde çürümekte ve hayal oldu.

Baruthane Parkı’nda uyuşturucu

Film senaryoları çok güzel. Ortaçeşme’de çok güzel bir alan düzenlenmesi yapıldı. Sosyal bir alan denildi. Maalesef ki Beykoz Belediyesi’ne ait alanda 1-2 ay öncesine kadar orada uyuşturucu içiyordu. Yaptıklarınıza sahip çıkamaz oldunuz. Güzel bir projeydi. Baruthane Parkı yapıldı. İçine evler yapıldı. Peki sonra ne mi oldu? Uyuşturucu ve söyleyemeyeceğim bir kötü işe teslim edildi. Baruthane Parkı’nın ne durumda olduğunu biliyor musunuz? Eğer güvenlik önlemi alınsa bunlar gerçekleşmez.

Beykoz metrosu ne zaman hayata geçecek?

Beykoz’da 2 güzel proje vardı. Teleferik projesi. Ne temeli atıldı. Ne uygulaması yapıldı. 2017’de başlatılacağına dair projeler kısmında göremedik. 2014 yılında o kadar güzel maketlerle, filmlerle anlatmıştınız oysa ki. Yıllardır konuşuluyor. Beykoz’a metro gelecek. Peki temeli atıldı mı? Üsküdar Belediye Başkanı farklı bir yıl diyor, siz farklı bir yıl diyorsunuz. Beykoz metrosu ne zaman hayata geçecek?

Beykoz Arena ne oldu?
Beykoz halkının çok büyük beklentisi var. Beykoz Arena Projesi. 10.500 kapasiteli, olimpik yüzme havuzlu, atlama kuleli, spor salonlu bir tesis dediniz, ne oldu o proje? İzlediğimiz filmde aklımızda 2 şey kaldı. Beykoz’un sokakları taştan oldu. 2, çöplerin düzenli alındığını gördük. Tebrik ederim.

Beytaş’la ilgili Teftiş Kurulu’nun teftiş ettiği yönünde filmde ibareler vardı. Peki neden Belediye Meclisinde ”Biz Beytaş’ı denetleyemiyoruz. Yetkimiz yok” denildi. Ya da filmde mi yanlış aktarıldı? Güzel film izledik. Her filmin bir sonu var.
Konuşma sonrasında sahneye çıkan Başkan Çelikbilek; ”Şimdi cevap versem olmaz. Mahir Taştan hem hemşehrim hem de misafirimiz. Cevap vermesem Mahir Taştan kasıp kavurdu diyecekler” dedi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in verdiği cevaplar ise parça parça diğer haberlerimizde yerini alacak.