16 Haziran 2019 13:55

Kutsal Başkan Kolları Hızlı Sıvadı!

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Başkan Yardımcısı olarak atanan tecrübeli isim Feruz Kutsal, Beykoz’da ezber bozan hizmet anlayışıyla göreve hızlı başladı

Kutsal Başkan Kolları Hızlı Sıvadı!

  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından Başkan Yardımcısı olarak atanan tecrübeli isim Feruz Kutsal, Beykoz’da ezber bozan hizmet anlayışıyla göreve hızlı başladı.

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından göreve gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcısı düzeyinde kısa sürede ekibini toplamıştı. Zeytinburnu Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı tecrübesi yaşayan Kutsal, tecrübesini Beykoz’da kısa zamanda konuşturmaya başladı.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu olan Feruz Kutsal kurduğu sistem ile dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Tek tek tüm Müdürleri ve Belediye çalışanlarını ziyaret eden Kutsal, Beykoz’u mahalle mahalle gezerek yapılacak hizmetlerin haritasını çıkardı.  Müdürlüklerden günlük rapor alan Kutsal; her gün farklı mahallelerde çalışan ekipleri kontrol etmeye devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Sadece 1 Günlük Hizmeti (Günlük Rapor)Günlük Hizmetler ve Raporlar

16 İşkur personeli ile Kavacık Mahallesi’nde sabah erken saatlerde başlayan temizlik, 14 İşkur çalışanı ile Tokatköy ve Gümüşsuyu Mahallelerinde devam ediyor. Beykoz’da Kuzey bölgesi ve Güney bölgesi diye ayrılan personeller, eş zamanlı olarak adeta Beykoz’u pırıl pırıl etmeye yemin etmişler.

Kuzey bölgesinde çalışan ekipler…

1 çöp toplama aracı

1 kaba atık aracı

1 Moloz atığı toplama ekibi

1 yıkama ekibi

1 ambalaj atığı toplama aracı

1 küçük süpürge aracı (şuanda servis bakımı yapılıyor, arıza giderildikten sonra bölgeye çıkacak)

1 büyük süpürge aracı

Yapılan çalışmalarda aksaklık olması durumunda anında Başkan Yardımcısı Kutsal bilgi sahibi edilirken, ekip ruhu ile çalışan birim Beykoz’un tüm sokaklarında hizmetlerini sürdürmek için çalışmaları yürütüyor.

Sokak Sokak Temizlik Çalışmaları!

Farklı ilçelerde ki Şok hizmet uygulamalarına da destek veren ekip, sokak sokak Beykoz’u temizlemeye devam ediyor. Düzenli olarak temizlenen Beykoz’un büyük sokakları ve Pazar alanları: Cumhuriyet Mahallesi Pazar temizliği, Fatih Sitesi Sokak Temizliği, Çubuklu sokak temizlikleri, Riva Mahallesi Rize Çıkmazı yıkanması, Gümüşsuyu Bülent Kocabıyık Caddesi ve 63 ayrı sokak, Kelle İbrahim Caddesi, Anadolufeneri, Hz. Yuşa Tepesi, Anadolukavağı meydan ve sahil başta olmak üzere Beykoz’un hemen hemen her mahallesi ve sokağına giriliyor.


Feruz Kutsal Kimdir?

1 Ocak 1961 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesi Pınaryolu Köyü’nde doğdu. Ortaokulu Erzincan İmam Hatip Lisesi’nde, liseyi ise İstanbul Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya İmam Hatip lisesinde devam etti. Daha sonra son sınıftan ayrılarak Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’nde okuyarak mezun oldu. Askerlik görevini Ankara Muhabere Okulu ve İstanbul Davutpaşa Askeri Kışlasında tamamladı. 1981 yılında Trabzon Orman Muhafaza Okulu’na girdi. İki yıl okuyup mezun olduktan sonra çeşitli illerde kamu görevlerinde bulundu. Orman Bakanlığından İç İşleri Bakanlığı’na bağlı bulunan 1993 yılında Kağıthane Belediyesine yatay geçiş ile geçerek zabıta müdürlüğünde 2000 yılına kadar görevde bulunmuş olup,2000 yılında Zeytinburnu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde, Zabıta Müdürü olarak göreve başlayıp, 4 Nisan 2014’de başkan yardımcılığına getirildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.