19 Nisan 2017 21:20

Kutlu Doğum En Güzel İlahilerle İdrak Edildi

Alemlere rahmet, tüm insanlığa rehber ve yol gösterici olarak gönderilen, Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumu Beykoz’da sevgi ve övgü dolu ilahiler, naatlar ve salatlarla ihya edildi.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlim Yayma Cemiyeti işbirliğiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Programı’nda Türk Tasavvuf Müziği sanatçısı Mehmet Kemiksiz efendimiz (s.a.v) için yazılan en güzel ilahileri seslendirdi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezindeki programa Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, gençler, öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hz. Muhammed’in (s.a.v)’in hayatı, özellikleri ve öğütlerinin anlatan konuşmalar yapıldı. Sanatçı Mehmet Kemiksiz konserinde Hz. Muhammed (s.a.v) için yazılan ilahi, naat ve salatları seslendirerek O’nun doğumunu ilçe sakinlerine manevi iklimlerde yaşattı.

Mehmet Karaahmetoğlu: “Kardeşliği Bize O Öğretti”

Peygamber Efendimizin (s.a.v)’in hayatında bahseden Beykoz İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu: “Dünyayı cehalet ve karanlığın sardığı dönemde, Mekke-i Mükerreme’de doğan ve insanlığı aydınlatan kişi Hz. Muhammed’dir. Fakirlerin köleleştirildiği, her türlü işkencenin reva görüldüğü  topluma kardeşliği O öğretti. Bugün ise insanlar çıkarları uğruna adeta birbirlerini yiyorlar. Allah herkese Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin izinden gitmeyi nasip etsin, hepinizin gecesi hayırlı olsun” dedi.  

Etiketler: