24 Eylül 2018 00:18

Küçüksu Çayırı İstanbul’un Gözdesi Olacak!

Osmanlı’dan günümüze kadar gelebilmiş çok değerli bir kültür ve tabiat varlığı olan Küçüksu Çayırı, yeni haliyle adeta göz kamaştırıyor.

Osmanlı’dan günümüze kadar gelebilmiş çok değerli bir kültür ve tabiat varlığı olan Küçüksu Çayırı, yeni haliyle adeta göz kamaştırıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çalışmalara başlanan Küçüksu Çayırı’na vatandaşların ilgisi oldukça yoğun oluyor. Beykoz Aktüel Gazetesi Küçüksu Çayırı ile ilgili süreci takip etmiş ve bu konuyu sürekli gündemde tutmuştu.

Resmi açılışı yapılmayan ve daha tamamlanmayan çalışmalara rağmen oldukça güzel görüntüler oluşturan çayırın yeşilliği, vatandaşları ferahlatıyor.

Boğazın dibinde, oksijen dolu temiz havasıyla bölge halkının yanı sıra İstanbul’un bir çok bölgesinden yerli turist alan mesire yeri, Beykoz’un en gözde dinlenme alanları arasında şimdiden gösterilmeye başlandı.

Doğası tahrip edilen ve amacında kullanılamayan Küçüksu Çayırı, vatandaşlar tarafından gündem maddesi olmuş, Boğazın Fatihleri Platformu, Anadoluhisarı ve Güzelcehisar Dernekleri başta olmak üzere sürekli gündemde tutulmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla yakından ilgilenmesi sonucu, vatandaşların istekleri karşılık bulmuş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beykoz’da yapmış olduğu konuşmasında çayırla ilgili, “Altına otoparkımızı da yapalım. Orada park  sıkıntısı var. Süratle bu yaza biz orayı yetiştireceğiz. Çünkü o mezbelelik  alandan kurtulmamız lazım. Beykozlu oraya layık değil’’ ifadelerini kullanmıştı.Küçüksu Çayırı’nın şimdi ki hali Beykoz Aktüel Gazetesi tarafından görüntülendi.

Beykoz Aktüel Gazetesi olarak konuyu sık sık gündeme getirmiş olduğumuz Küçüksu Çayırı için, başta Sn. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen tüm herkese teşekkür ederiz.