17 Ağustos 2021 11:35

Köprüye ters yönde girdi: Birbirine kattı

FSM’de korku dolu anlar! TEM’i birbirine kattı köprüde ters yöne girdi.

Köprüye ters yönde girdi: Birbirine kattı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde makas atarak ilerlediği öne sürülen kamyonet şoförü, polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Peşine takılan polisten kurtulmak için TEM Otoyolu’nda ters yönde ilerleyen kamyonet diğer sürücülere korku dolu anlar yaşattı.

Trafik polisleri, dün saat 14.00 sıralarında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde makas atarak ilerlediği iddia edilen kamyonet şoförünü durdurmak istedi.

Polisin uyarısını dikkate almayan şoför, yoluna hızla devam etti. Motosikletli trafik polisleri aracın peşine düştü.

Ekipler daha sonra kamyonetin önüne geçerek yolunu kesmek istedi. Polisten kaçmak isteyen kamyonet şoförü, Beykoz TEM Otoyolu’nda ters yöne girerek yaklaşık 600 metre ilerledikten sonra Kavacık Sapağı’ndan içeri girdi.

Trafikte bulunan diğer araç sürücüleri korku dolu anlar yaşadı. Trafiktekiler korna çalarak duruma tepki gösterdi. Ekipler kamyoneti bir süre kovaladıktan sonra araç gözden kayboldu.

O anlar sürücüler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Kamyonetin plakasını tespit eden polis ekipleri sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

Sürücüye ‘dur ihtarına uymamak’, ‘ters şeritte ilerlemek’, ‘makas atmak’ ve ‘tehlikeli şerit değiştirmek’ten cezai işlem uygulanacağı öğrenildi.