28 Haziran 2021 19:58

Kılıçlı Mahallesi ne zaman spor sahasına kavuşacak?

CHP Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Recayi Çelik, Kılıçlı Mahallesi’nin haklı talebi için nefer oldu.

Kılıçlı Mahallesi ne zaman spor sahasına kavuşacak?

Beykoz Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyelerinden Recayi Çelik geçtiğimiz günlerde ilçemizin güzide köylerinden olan Kılıçlı Mahallesi’ni ziyaret etti.

Aynı zamanda geçmiş dönem Yenimahalle Spor Kulubü Başkanı olan Meclis Üyesi Recayi Çelik, Yenimahalle Spor Kulubü’nün saha sorunun çözümünde büyük rol oynamıştı.

Kılıçlı Mahallesi’nde ki vatandaşlarla ve çocuklarla görüşen Meclis Üyesi Recayi Çelik, saha gündeminden dolayı gençlerin yoğun talebiyle karşılaştı. AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın seçim öncesi saha sözü verdiğini belirten Mahalle sakinleri, Recayi Çelik’e ricada bulundular.

Meclis Üyesi Recayi Çelik ise konuyu Beykoz Belediye Meclisi’nde konuyu gündeme taşımıştı. Yetkililer ise konu ile ilgili sessiz kalmayı tercih etmişlerdi.

Recayi Çelik bir kez daha Kılıçlı Mahallesi ziyaretinde idi ve çocuk ve gençlere yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden temin ettiği formaları getirip dağıttı. Çocuklar neşeli, mutlu ama bir o kadar da buruk, çünkü formaları ile çıkacakları ne bir saha ne de tesis var.

Konu ile ilgili konuşan Recayi Çelik, “Mahallelerine Futbol, Basketbol/ Voleybol Sahası istemekteler. Kıyıda köşede buldukları her boşlukta top oynamak artık zorlarına gidiyor. Ben buraya ne zaman gelsem hemen etrafımı sarıp bu konudaki gelişmeleri sormaktalar. Yanımda getirdiğim formaları ne büyük heyecan ve keyifle giydiler. Beykoz Belediyemiz ve Başkanımız Murat Aydın bu isteklerine kayıtsız kalmayacaktır diye düşünüyorum. Yeterli alanları mevcut, spor alanı yapılırsa sosyal yaşantılarında önemli bir ivme kazanılmış olacak ” dedi.