11 Kasım 2017 19:26

Kent Konseyinden Anıtkabir’e Anlamlı Ziyaret

Emin Yavuz Başkanlığında ki Beykoz Kent Konseyi, 10 Kasım’da Anıtkabir’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Emin Yavuz Başkanlığında ki Beykoz Kent Konseyi, 10 Kasım’da Anıtkabir’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 
Beykoz Kent Konseyi Başkanı Emin YAVUZ ile birlikte Yürütme Kurulu üyelerinden Elif ÇELİK, Arzu TAMER, Rafet ŞİŞMANOĞLU, Gökhan Taneri VURAL ve Eğitim ve Kültür Komisyonu’ndan Nihayet KANDEMİR ve içlerinde Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve’nin de yer aldığı konsey genel kurul ve gönüllü üyelerinin bir kısmının katılımıyla oluşturulan 35 kişilik ekiple birlikte 10 Kasım gecesi saat 01.00’ de Beykoz Belediye Başkanlığı’nın önünden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak üzere Ankara’ya Anıtkabir’e gitti.

Sabahın erken saatlerinde Anıtkabir’e varan üyeler saat 09.05’te Ulu Önderin ölüm yıldönümünün 79.yılında 1 dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı okuyarak Anıtkabir’e giriş yaptı. Kent Konseyi, Anıtkabir ziyaretinden sonra genç üyelerin talebi üzerine MÖ 2. Yüzyıldan kaldığı bilinen tarihi Ankara Kalesine 2 saatlik bir gezi düzenledi.

Konsey Başkanı Emin Yavuz,: “Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün fiziken aramızdan ayrılışının 79. yılı dolayısıyla, Beykoz Belediyesinin sağladığı ulaşım ve lojistik desteğiyle Beykoz Kent Konseyi yürütme ve genel kurul üyeleri 10 Kasımda Atatürk’e ziyaret gerçekleştirdi. Bu gezinin yapılmasına katkıda bulanan, Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ‘e teşekkür ediyoruz” dedi.