28 Kasım 2020 12:35

Kaymakdonduran Mesire alanı neden Üsküdar’ın?

Kaymakdonduran mesire alanı ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Kaymakdonduran Mesire alanı neden Üsküdar’ın?

Üsküdar Belediyesi’ne Üsküdar halkına hizmet amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından geçici olarak tahsis edilen kaymakdonduran mesire alanı ile ilgili basına ve kamuoyuna açıklamamız  Beykoz Belediyesi’ne ait olan fakat Üsküdar Belediyesi’ne işletmeye verilen Kaymakdonduran mesire alanı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bir açıklamada Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği yürütme kurulu adına dönem Başkanı İnan Aktürk yaptı. Aktürk, “Kaymakdonduran mesiresi çocukluğumuzdur bu mesire alanı arkadaşlıkların ,dostlukların pekiştiği, ailelerimizin, komşularımızın birlik ve beraberlik içerisinde olduğu hepimizin mazisi olan bir yerdir” dedi.

Kaymakdonduran ile ilgili bilgi aktaran Başkan Aktürk, “Dönemin Beykoz Belediyesi yöneticileri Kaymakdonduran’ı Üsküdar Belediyesi’ne mesire alanının Üsküdar halkına hizmet için geçici olarak vermiştir. Üsküdar Belediyesi ise bu mesire alanını içeri de hiçbir hizmet vermeden girişte sadece makbuz karşılığında fahiş bir ücret almaktadır . Üsküdar Belediyesi Kaymakdonduran mesire alanını kendisi işletmeyecekse neden kendi bünyesine alma gereksinimi duydu. Üsküdar Belediyesi kendi vatandaşına hizmet amacıyla talep ederek aldığı kaymakdonduran on kaymağını kimlere peşkeş çekmeye çalışıyor.

Murat Aydın başkanlığındaki Beykoz Belediyesi’nin oldukça başarılı işlere imza attığını belirten İnan Aktürk Karlıtepe mesire alanı, Kanuni Kent Ormanı mesire alanı  muhteşem bir durumdayken giriş ücretlerinden otopark ücretine, mangal ücretinden, sportif anlamda ki tüm hizmetlere hepsinin bedeli oldukça düşük rakamlarda belirlenmiştir. Bizler Beykoz il ve bölge dernekler birliği olarak Beykoz belediye Başkanı Murat Aydın’ın Kaymakdonduran mesire alanını rantçılardan kurtararak yeniden Beykoz halkına geçmesini ve Beykoz kart ile birlikte %25 indirimin uygulanmasını talep ediyoruz. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Beykozluların hak ve hukukunu koruyacağına ve oluşan bu adaletsizliğe dur diyeceğine, bu sorunu çözeceğine inanıyoruz dedi.  Kaymakdonduran mesire alanı Beykoz belediyesi için bir külfet ise burayı bizler Beykoz il ve bölge dernekler birligi olarak rantçılardan alınıp bizlere verilmesini talep ediyoruz.”