10 Temmuz 2017 14:52

KAYIT DIŞI AFGANLARA EV VERENLERE BÜYÜK ŞOK !

Yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, önemli açıklamalarda bulundu.

Yerel basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, önemli açıklamalarda bulundu. Beykoz’da iki yılını dolduran Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, 15 Temmuz’da yaşananlardan, uyuşturucu konusuna, Afgan sıkıntılarından kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. Beykoz’da açılan yeni yapılara güvenlik kamerası mecburiyeti olması gerektiğini söyledi. 
Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’ın Afgan problemleri ile ilgili sorusu üzerine konuşan Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Sururi Saydam; ”Yenimahalle’de yaşanan Afgan kavgası klasik alacak verecek davasıdır. Bu dönemde Afgan ve Suriyeliler üzerinden birilerinin kaşıdığını düşünüyorum.  Yenimahalle’de veya başka yerde daireyi birden fazla kişiye kiraya verenler var. Vatandaşlarımız bu yerleri mutlaka ihbar etmelidir. Bizde gerekeni yapalım” ifadelerini kullandı. Saydam’ın cümlelerinin ardından, ”Vatandaş ne yapmalı” diye soran Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’a, Emniyet Müdürü Saydam şunları söyledi. 

Kayıtdışı mülteci bulunduran evleri mühürleyelim..
Saydam: Yükümüz çok fazla. Daha yeterince sokaklara inemedim. Yenimahalle’de sorunlar var ve bu sorunları çözmek istiyoruz. Bölgede birden fazla kayıt dışı mülteciye evlerini verenler var. Vatandaşlarımız 155’i arayarak o evleri bizlere bildirsinler, BİMER’e, CİMER’e bildirsinler; bizler de o evlere adli para cezası uygulayalım ya da o evleri mühürleyelim” ifadelerini kullandı.
Uyuşturucu konusuna da değinen Saydam, FETÖ operasyonlardan dolayı üzerlerinde ki yükün arttığını belirterek, yeterince Polis mensubu ellerinde olmadıklarını söyledi. İlçe nüfusuna endeksli bir hesap yaparak yaklaşık 2.000 polisimiz alması gerekirken 312 tane var diyen Saydam, 320 civarı personelimiz var. Avrupa standartlarına göre 2 bin personelin olması lazım. Ben bu sayıdan vazgeçtim benim elimde 1000 kişilik bir personelim olsa iddia ediyorum uyuşturucu konusunu yüzde 30-50 civarına kadar indiririm ama sıfırlarım diyemem. Beykoz çok büyük bir alan üzerine kurulu… Bir yıl içinde 7-8 defa içeri aldığımız kullanıcı var. Hukuki boşluklardan faydalanılıyor. Ben içiciyim dediği zaman denetimli serbestlik uygulanıyor… Her içici bir şekilde daha sonra satıcı oluyor. Bonzai belası daha başka bir olay. Uyuşturucu olayını arz talep mevzusu içinde değerlendirmek gerekiyor. Uyuşturucu ile ilgili gelen tüm ihbarları değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.