3 Ocak 2017 15:50

KAVACIK’DA TRAFİK DURDU!

Kavacık, Anadoluhisarı ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve bağlantı yollarında trafik durma noktasına geldi.

Kavacık Kavşağı’nda meydana gelen kaza sonucu ve Kavacık-Riva Yolu sağ şerit bakım onarım çalışmasının etkisi ile bölgedeki trafik durma noktasına geldi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Anadoluhisarı, Kavacık-Riva Yolu başta olmak üzere trafik adeta durdu.

Trafikte kalan vatandaşlardan alınan fotoğraflara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Kavacık Kavşağında trafiK durdu. Gerek sosyal medyada gerekse haber merkezimize ulaşarak tepkisini dile getiren vatandaşların oldukça sinirli ve öfkeli oldukları görüldü.

İBB Trafik Kontrol Merkezi’nden alınan trafik yoğunluk haritasına göre Kavacık, Riva Yolu, Anadoluhisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde trafiğin durma noktasına geldiği görüldü. Alınan bilgilere göre, 16:30 saatlerinde Kavacık kavşağında meydana gelen kaza sonrasında araçların çekilmemesi ve bekletilmesi sonucu trafik kilitlendi. Trafikte bekleyen diğer vatandaşların da araçların bekletilmesine oldukça tepki gösterdikleri belirtiliyor.

Semih Ş. adlı şöförle yaptığımız görüşmede; Kavacık’ın ilk defa bu kadar kilitlendiğini gördüğünü, sebebinin ise kaza yapan araçların bekletilmesi ve trafiğin en yoğun saatinde Kavacık-Riva Yolunda yapılan çalışma sonucu olduğunu söyledi. Diğer araçlardaki yolcular ve şöförler normalde 5 dakikada geldikleri yolu 90 dakikada geldiklerini belirttiler.

Ayrıntılar gelecek…

 

 

 

Etiketler: