24 Mart 2017 00:23

KAVACIK SPOR’A DARBE GİRİŞİMİ

Şampiyon olarak Süper Amatör Ligine çıkan Kavacık Spor’da sular durulmuyor. Kulüp Başkanının haberi olmadan, yöneticiler tarafından Başkanın istifa ettiği bildirildi.

Başkanlığını Kavacık Mahallesi Muhtarı Yusuf Kesici‘nin yaptığı Kavacık Spor’da sular durulmuyor. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek‘e sosyal medya üzerinden yazdıklarıyla gündeme gelen ve randevu alamamaktan şikayet eden Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici’ye bir darbe de Kavacık Spor yöneticilerinden geldi. Hızını alamayan Kavacık Spor Yöneticilerinin; ”Üye aidatını ödemediği” gerekçesiyle 195 kişiyi üyelikten atılacağı da iddialar arasında. Araştırmacı gazetecilik gereği konu ile ilgilenen Beykoz Aktüel Gazetesi, Kavacıklılarla görüştü. Kavacık Spor üyeleri, 195 kişinin üyeliğinin fesh edileceği duyumları aldıklarını belirttiler.

YUSUF KESİCİ İSTİFA MI ETTİ?

Kavacık Spor Kulübü yöneticileri açtıkları kavaciksporkulubu@gmail.com mail adresinden, yerel basına şu metni gönderdiler.

”Kavacık Spor Kulübü Başkanımız Sayın Yusuf Kesici, yoğun iş mesaisi nedeniyle Kavacık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılmıştır. Bu nedenle yapılan görev değişikliği toplantısında Kavacık Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Kavacık Spor Kulübü Başkan Vekili Sayın Suat Yıldız seçilmiştir. Sayın Yusuf Kesici’ye Kavacık Spor Kulübümüze bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Sayın Suat Yıldız Başkanımıza yeni görevinde başarılar diler, camiamıza hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Konuyla ilgili ulaştığımız Kavacık Spor Kulübü Üyeleri; ”Başkan Yusuf Kesici’nin bu yönetimle devam edemeyeceğini, olağanüstü kongre yapmaları gerektiğini ifade etmiş, yöneticiler oralı olmamıştır. Üyelerin iradesine güvenmeyen yöneticiler 195 üyeyi de üyelikten atacakları duyumunu aldık. 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıkan, destan yazan Kavacık’ta anti demokratik bu eylemi tanımıyor, darbeci zihniyete en güzel cevabı vereceğimizi belirtiyoruz” açıklamalarını yaptılar.