• 14 Şubat 2018 20:24

  Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi İyi Değerlendirilmeli!

  Beykoz Belediyesi’nin kültür yatırımları kapsamında ilçeye kazandırdığı Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi 17 Şubat’ta eğitimlere başlıyor. Merkezde 35 branşta kültür-sanat kursları ve atölye çalışmaları ilçe sakinlerini bekliyor.

  Beykoz Belediyesi’nin kültür yatırımları kapsamında ilçeye kazandırdığı Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi 17 Şubat’ta eğitimlere başlıyor. Merkezde 35 branşta kültür-sanat kursları ve atölye çalışmaları ilçe sakinlerini bekliyor. 

   

  İlçe sakinlerine yetenekleri keşfetme imkânı sunan, ilkokuldan üniversite hazırlığa öğrencilerin derslerine takviye sağlayan kültür-sanat ve eğitim kursları için yep yeni bir merkez daha yapıldı.  

  7 Merkezde 35 Branş

  Kavacık Kültür-Sanat Merkezi, Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Kavacık Hizmet Binası, Yenimahalle Hizmet Binası, Soğuksu Hizmet Binası, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin ardından 7. merkez olarak hizmet verecek. 

  “Büyüklere Hobi, Küçüklere Takviye” sloganıyla açılan kurslarda her yıl 35 farklı branşta eğitim veriliyor. Yaz ve kış döneminde devam eden kurslar 7’den 70’e ilçe sakinlerinin ilgi odağı oluyor.

  Üniversite Hazırlık Kursları

  Kavacık Kültür Sanat merkezinde 12. sınıf öğrencileri ve mezunlara yönelik üniversite hazırlık kursları için kayıtlar devam ediyor. Uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek kurslar üniversite hayali ve kariyer hedefi olan gençler tarafından tercih ediliyor.  

  Sertifikalı Dil Kursları

  Merkezde düzenlenen yabancı dil kurslarını başarıyla bitirenlere MEB onaylı sertifika verilecek. Yeni kurulan binada diğer merkezlerinden farklı olarak “Robotik Kodlama” alanında atölye çalışmaları yapılacak. 

  Kayıtlar Sürüyor

  17 şubatta başlayacak kültür-sanat kursları ve eğitimler için başvurular kurs binalarından şahsen ya da telefonla yapılacağı gibi online olarak Beykoz Belediyesi resmi web sitesi (beykoz.be.tr) adresinden de yapılabilecek.  

  Adres: Kavacık Mahallesi, Şht. Teğmen Ali Yılmaz Sk. No:12 Kat:3 Metro Plaza  34810 Beykoz/İstanbul

  Telefon: 0 216 693 19 84    

  Branşlar:

  Robotik-Kodlama

  Akıl Oyunları

  Arapça

  İngilizce

  Mental Aritmetik

  İspanyolca

  Fransızca

  Almanca

  Fotoğrafçılık

  Halk Oyunları

  Diksiyon

  Türkçe

  Matematik

  Fen Bilgisi

  Tiyatro

  Psikodrama

  Gitar

  Ney

  Satranç

  Hızlı Okuma-Hafıza Teknikleri

  Bağlama

  Kemençe

  Ebru

  Kaligrafi

  Resim

  Karikatür-Mizah

  Osmanlıca

  Senaryo Yazarlığı

  Eğlenceli Bilim

  Drama

  Quiling

  El Sanatları

  Ahşap Boyama

  Okuma-Yazma

  Kuran-ı Kerim

  Sosyal Bilgiler

  Drama