14 Şubat 2018 20:24

Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi İyi Değerlendirilmeli!

Beykoz Belediyesi’nin kültür yatırımları kapsamında ilçeye kazandırdığı Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi 17 Şubat’ta eğitimlere başlıyor. Merkezde 35 branşta kültür-sanat kursları ve atölye çalışmaları ilçe sakinlerini bekliyor.

Beykoz Belediyesi’nin kültür yatırımları kapsamında ilçeye kazandırdığı Kavacık Kültür ve Sanat Merkezi 17 Şubat’ta eğitimlere başlıyor. Merkezde 35 branşta kültür-sanat kursları ve atölye çalışmaları ilçe sakinlerini bekliyor. 

 

İlçe sakinlerine yetenekleri keşfetme imkânı sunan, ilkokuldan üniversite hazırlığa öğrencilerin derslerine takviye sağlayan kültür-sanat ve eğitim kursları için yep yeni bir merkez daha yapıldı.  

7 Merkezde 35 Branş

Kavacık Kültür-Sanat Merkezi, Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Kavacık Hizmet Binası, Yenimahalle Hizmet Binası, Soğuksu Hizmet Binası, Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin ardından 7. merkez olarak hizmet verecek. 

“Büyüklere Hobi, Küçüklere Takviye” sloganıyla açılan kurslarda her yıl 35 farklı branşta eğitim veriliyor. Yaz ve kış döneminde devam eden kurslar 7’den 70’e ilçe sakinlerinin ilgi odağı oluyor.

Üniversite Hazırlık Kursları

Kavacık Kültür Sanat merkezinde 12. sınıf öğrencileri ve mezunlara yönelik üniversite hazırlık kursları için kayıtlar devam ediyor. Uzman eğitim kadrosu tarafından verilecek kurslar üniversite hayali ve kariyer hedefi olan gençler tarafından tercih ediliyor.  

Sertifikalı Dil Kursları

Merkezde düzenlenen yabancı dil kurslarını başarıyla bitirenlere MEB onaylı sertifika verilecek. Yeni kurulan binada diğer merkezlerinden farklı olarak “Robotik Kodlama” alanında atölye çalışmaları yapılacak. 

Kayıtlar Sürüyor

17 şubatta başlayacak kültür-sanat kursları ve eğitimler için başvurular kurs binalarından şahsen ya da telefonla yapılacağı gibi online olarak Beykoz Belediyesi resmi web sitesi (beykoz.be.tr) adresinden de yapılabilecek.  

Adres: Kavacık Mahallesi, Şht. Teğmen Ali Yılmaz Sk. No:12 Kat:3 Metro Plaza  34810 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0 216 693 19 84    

Branşlar:

Robotik-Kodlama

Akıl Oyunları

Arapça

İngilizce

Mental Aritmetik

İspanyolca

Fransızca

Almanca

Fotoğrafçılık

Halk Oyunları

Diksiyon

Türkçe

Matematik

Fen Bilgisi

Tiyatro

Psikodrama

Gitar

Ney

Satranç

Hızlı Okuma-Hafıza Teknikleri

Bağlama

Kemençe

Ebru

Kaligrafi

Resim

Karikatür-Mizah

Osmanlıca

Senaryo Yazarlığı

Eğlenceli Bilim

Drama

Quiling

El Sanatları

Ahşap Boyama

Okuma-Yazma

Kuran-ı Kerim

Sosyal Bilgiler

Drama