3 Aralık 2018 20:41

Kastamonulular Beykoz’a Talip!

KASDER Genel Merkezi Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

KASDER yapmış olduğu basın açıklaması şu şekilde:

Saygıdeğer Basın Mensupları, Değerli Hemşerilerim ve çok kıymetli Kastamonu dostları; KASDER Genel Merkezi olarak 31 Mart 2019 yerel seçim gündemli düzenlediğimiz basın toplantısına hepiniz hoş geldiniz.

Malumunuz olduğu üzere ülkemiz yerel seçim sathı mahalline girmiş bulunmaktadır. 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan seçimler ile aziz milletimize beş yıl boyunca hizmet edecek olan yerel yönetimler belirlenmiş olacaktır. Bizlerde KASTAMONULULAR olarak yerel seçimlerin başta İSTANBULUMUZ olmak üzere KASTAMONUMUZA ve ülkemize hayırlar getirmesini dileriz.

Değerli konuklar, kıymetli basın mensupları; yerel seçimlere yaklaşırken İstanbul demografisine şöyle bir göz gezdirdiğimizde en fazla nüfusa sahip olan ikinci vilayet KASTAMONUMUZDUR. Dolayısıyla temsilde adalet anlayışının hayat bulabilmesi adına mesafe alınması kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır.

Bizler KASTAMONULULAR olarak Rabbimiz her daim muhafaza eylesin ancak vatanımız ne zaman zora düşse en ağır bedelleri ödemeyi göze alıp çekinmeden ve kararlılıkla adım atarız. Öyle ki söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek ölüme adeta Gül bahçesine yürür gibi yürürüz. Tarihimiz bunun türlü örnekleriyle doludur. Dün Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşında bugün ise henüz çok yakın zamanda geride bıraktığımız 15 Temmuzda… Hamd olsun ki en zor zamanlarda bedel ödeyen bir vilayetin evlatları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin.

Değerli konuklar, kıymetli basın mensupları; 31 mart 2019 yerel seçimleri öncesi tüm siyasi partilere çağrımız odur ki İstanbul’daki en güçlü STK’ları olan KASTAMONULULAR, KASDER Kastamonulular Dayanışma Derneği Genel Merkezimiz önderliğinde ve 31 İlçedeki Şubelerimiz, 200.000 e yakın üyemiz, KASKON Kastamonu Konfederasyonumuz, KASDERFED ve 14 İlçe Federasyonumuz, 350 e yakın Derneğimiz, KASİAD Kastamonu Sanayici İşadamları Derneğimiz ile biraz önce tanıtımlarını gerçekleştirdiğimiz belediye başkan aday adaylarımızın aday olarak belirlenmesi hususunda kararlılığımızı ilan ediyoruz.

Bu ülke için her daim bedel ödemeye hazır olan biz KASTAMONULULAR Aziz milletimize hizmet etmek için fırsat verilmesini istemek ve beklemekte en tabii hakkımızdır.

KASTAMONULULAR olarak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan partiler arasında ayrım yapmaksızın Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi adaylarımızın yer bulabildiği tüm listelerin en iyi sonucu alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız . Şanlı devletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle katılımlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Basın ilanımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KASDER Kastamonulular Dayanışma Derneği Genel Merkezi ve 31 ŞUBE BAŞKANLIĞI Önderliğinde;

KASKON Kastamonu Konfederasyonu

KASDERFED ve 14 İLÇE FEDERASYONU

KASİAD Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği

350 e Yakın KASTAMONU İLÇE VE KÖY DERNEKLERİ

Etiketler: