26 Ekim 2018 05:01

KASTAMONULU GENÇLERDEN KAN BAĞIŞI

Eğitim ve kültür odaklı çalışmaları ile dikkat çeken Kastamonulu Beykoz Gençliği tarafından “İyilik bizim kanımızda var” sloganı ile kan bağışı kampanyası düzenledi.

Ülkemiz genelinde kan stoğunun azaldığı  Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından ifade edilmişti. Bu açıklamadan sonra hayırsever birçok vatandaşımız kan bağışında bulunmuştu.  Bugün (14 Ocak Cumartesi) Ortaçeşme Meydanında “Kastamonulu Beykoz Gençliği” tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. İnsana ve insalığa hizmet, hayra davet amacıyla yola çıktıklarını ifade eden gençler, “İyilik bizim kanımızda var” sloganı ile Beykozluları kan vermeye davet ettiler.

Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyası akşam saatlerine kadar devam etti. Beykozluların ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına özellikle gençlerin rağbet gösterdiği görüldü. Kan bağışı yapmak üzere Ortaçeşme’deki yardım çadırına AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’da geldi. Kan bağışı davetine kayıtsız kalmayan Mustafa Gürkan’ın gençlerlede sohbet ettiği ve örnek davranışlarından dolayı teşekkür ettiği görüldü.

Kan bağışı kampanyasını düzenleyen Kastamonulu gençler Beykozluların ve bağışçıların takdirini kazandı. Kastamonulu Beykoz Gençliği Başkanı Dr. M.Talha Uçar ; iyilik kanımızda var sloganı ile güzel ve hayırlı bir kampanyaya vesile olmanın ve Beykozluların gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra periyodik aralıklarla kan bağışı kampanyalarını yapacaklarını ifade etti.