24 Eylül 2018 00:18

Kastamonulu Gençler Yusuf Cevahir ile Buluştu!

Kastamonu Gençlik Hareketi Derneği, Karadeniz Vakfı Başkanı ve Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir’i ziyaret etti.

Kastamonu Gençlik Hareketi Derneği, Karadeniz Vakfı Başkanı ve Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir’i ziyaret etti.

Kastamonu Gençlik Hareketi Derneği Yöneticileri, Karadeniz Vakfı’nı ziyaret etti. Vakfın İstinye’de ki merkezinde gerçekleşen ziyarette genç Kastamonuluları Karadeniz Vakfı’nın Genel Sekreteri Hüseyin Güler karşıladı. Misafirlerle tek tek ilgilenen Genel Sekreter Hüseyin Güler, Vakfı gezdirerek bilgilendirmelerde bulundu.

Kültürden sanata, eğitimden spora birçok faaliyetin içinde olduklarını belirten Hüseyin Güler“Gençliğe kapımız sonuna kadar açık. Bu memleketin siz gençlere ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Vakfı’nı yerinde inceleyen Kastamonulu gençler, Vakfın Başkanı başarılı İşadamı Yusuf Cevahir ile görüşerek istişarelerde bulundu. Yaklaşık 2 saat süren istişare toplantısında, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençler Başkan Yusuf Cevahir’in tecrübelerinden istifade etti.

Karadeniz Vakfı’nın 1990 yılında 276 gönül eri ile kurulduğunu belirten Başkan Yusuf Cevahir‘’Eğitimden çevreye, spordan kültüre pek çok alanda faaliyet yürüten vakfımız, alanında uzman ekiplerle yürüttüğü çalışmalarla giderek güçlenmekte, gücüne güç kattıkça daha çok insana hizmet ulaştırmanın sevincini yaşamaktadır’’ dedi. 

Kastamonulu gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Yusuf Cevahir, tüm mütevaziliğiyle ülkemizin geleceği olan gençleri bağrın bastı.

Vakfın vazifelerinden birinin topluma örnek olmak olduğunu belirten Başkan Yusuf Cevahir‘’Vakfımızın vazifelerinden biri de hiç şüphesiz topluma örnek olmak ve vakıf kültürünü doğru idrak edebilmek için çalışma yürütmektir. Bu kültüre sahip çıkılması gerekmektedir. Her türlü vakıf faaliyetinde özüne bakıldığında insana yardım etmek, muhtacın ihtiyaçlarını karşılamak, toplumsal dayanışma ve birlikteliği sağlamak esas gayedir’’ ifadelerini kullandı.

Kastamonu Gençlik Hareketi Başkanı Aziz Çakır,’’Memleketimiz için neler yapabiliriz diyerek yola çıktık ve değerli fikirlerinizden istifade ettik. Teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Ülke gençliğine her fırsatta destek olacağını ifade eden Başkan Yusuf Cevahir gençlere, gençler Başkan Cevahir’e isimlerin yazılı olduğu kalemlerden hediye etti.