7 Mart 2017 15:01

KAŞITOĞLU’NUN OĞLU SİYASETE ATILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, 6. Dönem 1.Genel Kurulu 39 ilçe belediyesinden 310 üyenin katılımıyla Başkanlık Meclis Salonu’nda yapıldı. Beykoz’dan 7 çocuk mecliste yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nde ilçemizi Beykoz Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleri Muharrem Kaşıtoğlu’nun oğlu Y. Taha Kaşıtoğlu olmak üzere M. Asaf Çevik, Ayşe M. Özbek, Ege Akyar, H. İbrahim Sefer, Egemen Biçer, A. Nida Ağkuş temsil etti. 

310 üye ve 21 komisyona sahip olan İBB Çocuk Meclisi yeni başkanını seçti. Son derece şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçim sonucunda Dilara Kaymaz 155 oy ile başkan seçildi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmaları, faaliyet raporunun sunumu ve slayt gösterimiyle devam etti. Sonrasında başkanlık ve divan üyeleri seçimlerine geçildi. Beykoz Belediyesi Çocuk Meclis üyeleri de başkanlık ve divan seçimlerinde oylarını kullandılar. Başkanlık seçimi sonrasında çocuk meclisi üyelerine kokteyl ikramı yapıldı ve jonglör gösterisi sunuldu. 18 yaşında ki birinin Milletvekilliği yapıp yapamayacağının tartışıldığı bugünlerde çocuk meclisinin kurulması manidar olarak karşılandı.