8 Nisan 2019 21:39

Kanlıca’da Vatandaşın Değeri Yok Mu?

Beykoz Aktüel Gazetesinin Kanlıca’da ki WC eksikliği ve vatandaş tepkisi haberi Beykoz Belediyesini harekete geçirdi. Harekete geçen Beykoz Belediyesi basına Kanlıca ile ilgili servis haber attı.

Kanlıca’da Vatandaşın Değeri Yok Mu?

Beykoz Aktüel Gazetesinin Kanlıca’ya giderek halkın sorularını, esnafın
sesini ve Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu’nun açıklamalarını içeren haberi sonrası Beykoz Belediyesi harekete geçti. Beykoz Belediyesi Beykoz’da bulunan yerel medyalara attığı mailde, “Beykoz Belediyesi’nin girişimiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmayla Tarihi Kanlıca Yoğurtçusu, İskender Paşa Camii ve el sanatları çarşısına ev sahipliği yapan tarihi meydan yepyeni bir çehreye kavuştu” ifadelerini kullandı.


Beykoz Belediyesinin tüm basına servis ettiği haberde, “Düzenleme çalışmaları kapsamında granit taş döşemesi yapılarak iskele ön plana çıkarken, Barış Manço Caddesi üzerinde ise yol kenarlarına tretuvar ve bordür döşendi. Yağmur suyu kanal sisteminin de yenilendiği meydanda çocuk parkı mevcut haliyle korundu. Yeniden düzenlenerek ferah bir görünüm kazanan Kanlıca Meydanı tarihe, doğaya tutkun yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor” denildi.


Turizm amaçlı vatandaşların gelmesi bekleyen Beykoz Belediyesinin
Kanlıca’da ki eksikliklerle ilgili adım atıp atmadığı ise bilinmiyor. Tuvaletin olmaması ve yapılmaması vatandaşları çileden çıkarırken Beykoz’u da dışarıya rezil ediyor.

Haber: Mücahit Ak