14 Mayıs 2017 20:49

Kanlıca Yoğurt Festivali’nde Boğaz’a Maya Çalındı

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Kanlıca Yoğurt Festivali’nde, Nasrettin Hoca İstanbul Boğazı’na dostluk ve barış mayası çaldı.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Kanlıca Yoğurt Festivali’nde, Nasrettin Hoca İstanbul Boğazı’na dostluk ve barış mayası çaldı.Lezzetiyle meşhur tarihi Kanlıca yoğurdunun tanıtımı için, içinde eğlenceli yarışmaların da yer aldığı 3. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali, Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.Ev hanımları “En İyi Yoğurt Yarışması”nda maharetlerini sergilerken, ödüllü yarışmalarla renklenen etkinliği izlemeye gelenlere de 10 bin yoğurt ikram edildi.Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Nasrettin Hoca‘yla birlikte tekneyle Boğaz’a açılarak, dostluk ve barış mayası çaldı.

Etkinlikte konuşan Çelikbilek, “Boğaz’ın güzel sularına hocamızla maya çaldık. Sabah kalktığınızda Boğaz’ın yoğurt olduğunu görürseniz şaşırmayın. Barış, kardeşlik, sevgi niyetiyle çaldık. Belki Boğaz yoğurt tutmayacak ama niyetlerimiz tutarsa, biz daha ileriye gideceğiz. Ülkemizin yarınlara hitap etmesiyle bizim niyetlerimiz tahakkuk edecek” ifadelerini kullandı.

Festivalde en hızlı yoğurt yiyen kişiler çeyrek altınla ödüllendirilirken, müzisyen İlhan Şeşen de etkinliğe katılanlara şarkılarını söyledi.