19 Mayıs 2020 18:41

Kamu kurumları ve siyasetin gündemi: Riva Deresi!

Beykoz Aktüel’in Riva Deresi ile ilgili haberi sonrası kamu kurumları ve siyasi partiler harekete geçti.

Kamu kurumları ve siyasetin gündemi: Riva Deresi!

Beykoz Riva Deresi’ne atılan kimyasal atıklar dolayısıyla balıklar ve bitkiler ölüyor, insan yaşamını olumsuz etkileyen bir hava oluşuyordu. Üstüne üstelik başka ilçelerin lağımlarının da eklenmesiyle birlikte pis sular Riva Deresi’nde oldukça çirkin görüntüler oluşturuyordu. Vatandaşların tarımla uğraşması ve dereden su çekmesi ise ciddi hastalıkların başlangıcına sebep olabilirdi. Beykoz Aktüel bu duruma kör, sağır ve dilsiz kalmadı!

Beykoz Aktüel, ‘’Riva Deresi’nde katliam var: Ağaçlar çürüdü, canlılar ölüyor!’’ başlıklı haberiyle konuyu gündeme getirdi. Konuyu yakından takip eden doğaseverler ve Bozhane Muhtarı Evren Önal’ın açıklamalarının da yer aldığı haber sosyal medya üzerinden hızla yayılarak kısa bir süre içerisinde 28.349 kişiye erişti.

Kamu kurumları ve siyasi mekanizma harekete geçti!

Beykoz Aktüel Haber’e konuşan Bozhane Muhtarı Evren Önal, ‘’Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Feruz Kutsal beni aradı. Kendisi aynı zamanda temizlik hizmetlerinden sorumlu. Kendi yetkisi dahilinde gerekeni yaptığını, daha da fazlasını yapacağını bildirdi. Konuyu ilgili birimlere de aktardığını ifade etti. Konu kendileriyle ilgili olmasa da duyarlı davranması hoşumuza gitti. Bizde Sn. Başkana köyümüzde ve Beykoz genelinde yapmış olduğu üstün temizlik hizmetlerinden dolayı teşekkür ettik’’ dedi.

Milletvekili Akif Hamzaçebi Beykoz’a geliyor!

Konu ile yakından ilgilendiğini ifade eden CHP Eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi bayramın 3. gününde Riva’ya gelerek, sorunu bir kez de yerinde saptayacağını söyledi.

Beykoz’un İlçe Başkanları da harekete geçti!

Siyasi kimliğinden ziyade teşkilatçı yapısıyla ve koordinasyon gücüyle dikkat çeken AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Bozhane Muhtarı Evren Önal’ı aradı. Yetki bizde olsun ya da olmasın, ne gerekiyorsa yapacağız diyen Başkan Dilmaç, ‘’Beykoz Riva’da ortaya çıkan hoş olmayan görüntüler en kısa sürede kaybolacak’’ ifadelerini kullandı. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, hızlı bir çözüm için gerekeni yapacaklarını ifade etti.

İSKİ devreye girdi: Gerekeni yapacağız!

İSKİ Beykoz Müdürü Oğuz Kaya, Bozhane Muhtarı Evren Önal’ı aradı. Konuyu yakından takip ettiklerini belirten Kaya, Riva’nın en kısa sürede çözüme kavuşacağının sözünü verdi.

Muhtar Evren Önal: Beykoz’da yerel basının etkili olduğunu görmek gurur verici!

Konu ile uzun süredir ilgilendiklerini belirten Bozhane Mahallesi Muhtarı Evren Önal Beykoz Aktüel Haber’e teşekkür etti. Önal, ‘’Beykoz Aktüel Haber bölge halkının sesine ses oldu ve konu bir anda gündem oldu. Çözüm için ise gerekenin yapılacağına dair sözler aldık. Açıkçası bu mücadeleyi yürüten, art niyet olmadan sadece doğanın ve canlıların sağlığını düşünen bölge halkı minnettar. Beykoz’da yerel basının etkili olduğunu görmek gurur verici. İlginiz için teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

Beykoz Aktüel İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak: ‘’Beykoz halkının yanındayız’’

Ortada sorun varsa muhakkak bir çözümü vardır diyen Beykoz Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak, ‘’Biz bu konuları haberleştirirken asla bağcıyı dövme amacı gütmüyoruz. Koronavirüs salgınından dolayı esnek çalışma planlaması var. Kamu kurumları da eksik kalabilir, hatalar yapabilir. Önemli olan hatada ısrar etmemektir. Siyaset halka inmemeli, bizzat halk ile beraber olmalıdır. Bizler Beykoz Aktüel Haber olarak dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Beykoz, Allah’ın verdiği doğal güzellikler dışında birçok konuda eksik kaldı, hor görüldü. Beykoz bu saatten sonra zaafiyet kaldırmaz’’ ifadelerini kullandı.