8 Şubat 2017 15:11

KAHRAMAN BEYKOZ’DA KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ

Beykoz Kent Konseyi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay Beykoz Şubesi işbirliğiyle, ülkenin azalan kan stoğu dolayısıyla başlatılan seferberliğe destek için Kan Bağışı Kampanyası düzenledi.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda, ‘Damlaya Damlaya Can Olur, 1 Kan Ver 3 Can Kurtar’, sloganıyla düzenlenen etkinlikte ilçe sakinlerinin rekor katılımıyla 1 günde 202 ünite kan toplandı. Beykoz Kent Konseyi üyeleri, Konseyin Sağlık Çalışma Grubu ve Medipol Üniversitesi gönüllü öğrencileri, Beykoz Protokol üyeleri, Beykoz Belediye personeli, meclis üyeleri ve çok sayıda Beykozlu, kan vermek için çadırlara geldi. Belediye Meydanına Kızılay tarafından 4 tane çadır kurulurken, aynı zamanda 1 sağlık aracı da hazır bekletildi. Beykoz şarkıları eşliğinde kanlarını veren bağışçılara çay ve çeşitli ikramlar sunulurken Kent Konseyi imzalı bir de Teşekkür Belgesi verildi. Beykoz Belediyesi Meclis Üyelerinin AK Partili ve CHP’li üyeleri de kan bağışına destek oldular. 

Beykoz Aktüel Gazetesine konuşan Meclis Üyesi Tuncer Dede; ”Geçen gün Meclis Üyemiz Yılmaz Işık ve Meclis Üyemiz Deniz Yıldız ile konuşuyorduk. Böyle bir etkinlik olsa, biz Meclis Üyeleri de kan versek ne güzel olurdu dedik ve bugün bu etkinlik düzenlendi. Kanımızı verdik. Herkesi kan vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı. Meclis Üyesi Deniz Yıldız ve Yılmaz Işık’ta sürekli kan verdiklerini belirterek, bu tarz etkinliklerin desteklenmesi gerektiğini belirttiler. 
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Kızılay’ın ülke çapında devam eden kampanyalarından birisine Beykoz Belediyesi olarak ortak olmak ve kan toplanmasına vesile olmak yüce bir iş. Beykoz halkını duyarlılığı için tebrik ediyor, kampanyanın ilerleyen günlerde ilçemizde devam etmesini ve yaygınlaşmasını diliyorum” dedi.
 
İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, “Kanın Tek Kaynağı Bağışçılardır”
İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, “Kanın Tek Kaynağı Bağışçılardır. Kan üretilebilen bir ürün değildir. Kampanya, bağışların kışın azalmasıyla daha büyük önem arz ediyor. Bağışın sürekliliği çok önemlidir. Sağlık durumu uygun vatandaşlarımızı düzenli kan bağışına davet ediyoruz” dedi. 
Kızılay Beykoz Şubesi Çiğdem Özkan, “Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır”
 
Kızılay Beykoz Şubesi Çiğdem Özkan:“Kampanyaya katılımda Kızılay Genel Başkanımızın, ülke genelinde kan stoğunun azalışı yönündeki açıklamaları etkili olmuştur. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bağışcılık, gönüllülük esasına dayanır. Beykozluların katılımları sayesinde kampanyamız başarıyla sonuçlanmıştır“ diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu: ”Bu kampanya için büyük emek harcayan Kent Konseyi üyelerine, Beykoz Kızılayı’na ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ve kampanyamıza koşarak gelen aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.