• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 3 Mart 2019 16:47

  Kadıköy Yasta, Beykoz Hasta, Hoşgeldin Usta!

  İstanbul ve ülke çapında ünlü Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun Beykoz’a gelişi Ulusal basında da gündem oldu.

  İstanbul ve ülke çapında ünlü Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun Beykoz’a gelişi Ulusal basında da gündem oldu.

  Coşkun Tosun Başkanlığında ki CHP Beykoz listelerinde kontenjan 1. Sıra adayı olan Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nu Beykozlular ilgiyle karşılamıştı. Beykoz’a hizmet için geliyorum diyen Erkurtoğlu’na Kadıköy Life dergisi  Kadıköyle anılması ve Beykoz’a gitmesi dolayısıyla ‘’Beykoz’a kaptırdık” başlığını attı. Beykoz’da ise Ahmet Erkurtoğlu’nu tanıyanlar adeta tarzına ve bilgi birikimine hasta olurken, işinin ehli isim ‘Hoş geldin Usta’ denilerek karşılandı.

  Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer’de köşesinde Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nu yazarken, ‘’Kirlenmemiş, angaje olmamış, liyakatli ve güleryüzlü’’ vurgusunu yaptı. Erkurtoğlu’nun CHP’den kontenjan 1. Sıra adayı olması şaşırtırken Erkurtoğlu ise Başkan Adayı Coşkun Tosun’a güvendiğini, dostluklarını ve hizmet için geleceğini vurguladığı biliniyor.

  Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ulaştığı bilgilere göre Ünlü Mimar Ahmet Erkurtoğlu; Mimar, Hukukçu, Anayasa hukuku uzmanları, Şehir Plancıları ve Meslek odalarına mensup kişilerden oluşan ekipler kurdu. Beykoz Elmalı’lı olan, siyasetten uzak kalan fakat Beykoz’u adım adım bilen Erkurtoğlu, projelerini hazırladı. Yasal mevzuatından, projenin sosyo-ekonomik dönüşümü, istihdam anlamında karşılığı olmak üzere profesyonel ekibince rapor ve analizlerini tamamlamak üzere.

  Yılların birikimi olan Erkurtoğlu, aynı zamanda Kastamonu’nun en etkili kuruluşu Kastamonu Sanayici işadamları Derneği, KAS-KON ve KAS-DER gibi yapılanmalardan da tam destek aldığı gözlemleniliyor. Beykoz’da ise hemşerilerinin dualarını ve desteklerini alan Erkurtoğlu’na CHP üyeleri ve Beykozlularda  adeta yüreklerini açtılar.