27 Ocak 2018 14:24

İzzet Ulvi Yönter: ”Beykozlulara Namus Sözü Veriyorum”

MHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Yenimahalle ve Tokatköy’den gelen talepler üzerine 2-B, Sarı Alan, Orman Alanları ile ilgili vatandaşların problemlerini dinledi. Programa katılan MHP Genel Başkan Danışmanı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter sorunları TBMM’de gündeme getireceğini belirterek, ‘’Vatandaş buralara yuva yapmış. Yuva demek yurt demek, yurt demek namus demek ya. Sizlere namus borcu veriyorum, bu sorunların çözümü için sonuna kadar mücadele edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Yenimahalle ve Tokatköy’den gelen talepler üzerine 2-B, Sarı Alan, Orman Alanları ile ilgili vatandaşların problemlerini dinledi. Programa katılan MHP Genel Başkan Danışmanı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter sorunları TBMM’de gündeme getireceğini belirterek, ‘’Vatandaş buralara yuva yapmış. Yuva demek yurt demek, yurt demek namus demek ya. Sizlere namus borcu veriyorum, bu sorunların çözümü için sonuna kadar mücadele edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Tokatköy ve Yenimahalle’den gelen talepler üzerine gerçekleştirilen toplantıya; MHP Genel Başkan Danışmanı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu ve Tokatköy halkı, Yenimahalle-Hekimbaşı Kadastro Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avşar, Arkboyu Derneği Başkanı Murat İlnam ve Yenimahalle halkı katıldı.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman yaptığı konuşmada, MHP olarak her zaman halkın yanında olduklarını belirtirken, Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in tüm yoğunluğuna rağmen  çok hızlı şekilde ilçeye geldiğinden bahsetti. Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu ise İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’a her zaman ulaşabildiklerini belirten konuşmasında, Tokatköy halkının sorunlarına değindi. 

Vatandaşların tek tek problemlerini dinleyen Milletvekili İzzet Ulvi Yönter; ‘’Beykoz’un meselelerini yakından takip ediyorum. Oğuzhan Başkanla sürekli istişare halindeyiz. Sadece Beykoz değil tüm İstanbul’da bu sorunlar mevcuttur. Bu sorunların vatandaş lehine sonuçlanması lazım. Özellikle Yenimahalle-Hekimbaşı, Tokatköy bölgelerinde bu problemler var ve bu sorunları muhalefet partisi sorumluluğu ile ele almak bizim görevimizdir’’ ifadelerini kullandı.

Vatandaşların AK Parti-MHP ittifakına değinerek, MHP’nin bu problemi çözeceğini belirtmesi üzerine konuşan Yönter; ‘’Öncelikle şunu belirtmeliyim ki biz bir muhalefet partisiyiz. Türkiye’nin beka probleminden ötürü birliktelik ruhu ile hareket ediyoruz. Bizim görevimiz Beykoz’un problemini TBMM’ye aktarmaktır’’ dedi.

‘’Biz Suçluyu Nerede Arayacağız?’’

Vatandaşın sonuna kadar haklı bulunduğunu ifade eten Yönter; ‘’Vatandaş yıllardır bir alanda oturmuş. Daha öncesinde bu arazi orman vasfında. Sonra orman vasfından çıkartılıyor ve sonrasında tekrar orman vasfına alınıyor. Şimdi sizlere soruyorum! Mahallenize otobüs gelmiyor mu? Elektrik gelmiyor mu? Su gelmiyor mu? Hepsi geliyor. Bu kadar insanımız ben 50 yıldır burada oturuyorum derken, haykırırken biz suçluyu nerede arayacağız?’’ dedi.

‘’Sizlere Namus Borcu Veriyorum’’

Vatandaşın hakkının verilmesi hususunda sonuna kadar mücadele edeceğini belirten Yönter; ‘’Meseleye biraz daha yüzeysel bakalım. Vatandaş buralara yuva yapmış. Yuva demek yurt demek. Yurt demek namus demek ya! Sizlere namus borcu veriyorum bu sorunları TBMM’de anlatacağım. Ya yıllardır siz burada oturmuşsunuz. Şimdi size buradan çıkın diyorlar! Ben Anadolu’dan çıkıp gelmişim, buraya ev yapıp yurt bilmişim. Ya bırakın da 150 metrekarede oturayım yahu. Bende sizden biriyim. Anadolu çocuğuyum. Bu işin teknik ve hukuki boyutu ayrıdır ama istenildiği zaman her şey çözülür’’ dedi.

‘’15 Temmuz’da Kim Senin Tapun Yok İşgalcisin Dedi?’’

15 Temmuz’da Beykozluların kahramanlığını gösterdiğini vurgulayan Yönter; ‘’Bu vatana hep beraber sahip çıktık. Benim olan şeyi bana pazarlık konusu olarak sunmayın. Vatandaş işgalci olamaz. Ben bunu reddediyorum. Bunun kabulü ve karşılığı olamaz. Ben bu vatanın asli sahibiyim. Soruyorum sizlere 15 Temmuz’da kim senin tapun yok işagalcisin, sen gelme, sen vatanı savunma dedi? Hepimiz bu vatanın evladıyız. Hiç kimse işgalci değil’’ dedi. Konuşmalarına devam eden Yönter; ‘’Bu işin içinde Maliye var, Belediye var, Orman var. Maliyeye gidiyorsun sorumlu Belediye diyor, Belediyeye gidiyorsun sorumlu Bakanlık diyor.Sizi çok iyi anlıyorum. Söz veriyorum elimizden geleni Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın ve ben yapacağız. Bize düşen muhalefet partisi olarak bunu gündeme getirmektir. İlgililerle paylaşacağız. Sizlere söz veriyorum’’ ifadelerini kullanarak konuşmasını noktaladı.

Cümleleri sık sık alkışlarla kesilen İzzet Ulvi Yönter vatandaşların isteğini kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. İkili diyaloglarda Beykoz Aktüel Gazetesi’nin her ay mecliste ki odasına geldiğini belirten Yönter, Beykoz’u yakından takip ettiğini ifade etti.