31 Ağustos 2021 16:50

İYİ Parti Beykoz’da atağa geçti

AK Parti Beykoz Teşkilatı’nın kurucularından ve Beykoz Belediye eski Başkan Yardımcısı olan Muharrem Kaşıtoğlu bugün İYİ Parti Beykoz Teşkilatı’nda yapılan törenle İYİ Parti’ye geçti.

İYİ Parti Beykoz’da atağa geçti

Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili attığı tweet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa ettirilen Muharrem Kaşıtoğlu, uzun zamandır muhalif çizgisi ile tanınan siyasetçilerden.

Ak Parti Teşkilatındayken de parti içi eleştirel tutumları ile bilinen Kaşıtoğlu, tercihini İYİ Parti’den yana kullandı. Muharrem Kaşıtoğlu’na parti rozetini İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu taktı.

Muharrem Kaşıtoğlu kimdir?

1973 yılında Kastamonu Bozkurt’ta doğan Muharrem Kaşıtoğlu, 1976 yılından bu yana Beykoz’da yaşamaktadır. Sırasıyla; Beykoz Yenimahalle Mehmet Emin Pulat Konak İlkokulu’nu, Anadolu Hisarı Ortaokulu’nu, Haydarpaşa Teknik Lisesi’ni ve ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu yönetimi bölümünü bitirmiştir. Marmara Üniversitesi’nde “İstanbul Araştırmaları” ve Aydın Üniversitesi’nde “Marka Şehirler” bölümleri olmak üzere 2 yüksek lisans yapmıştır.

Pek çok sivil toplum örgütünün çeşitli kademelerinde görev almış, Beykozlu Kastamonulular Derneği, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği, Beykoz Belediye Spor Kulübü ve Beykoz Kent Konseyi gibi STK’ların başkanlıklarını yapmıştır. Halen Türk Kızılayı Beykoz Şubesi ve 1.500 üniversite öğrencisine eğitim&burs desteği sağlayan Kastamonu Çalışma Grubu Başkan Vekillikleri görevlerinin yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

2009-2014 ve 2014-2019 dönemlerinin Beykoz ve İBB meclis üyesidir. 2014-2018 yılları arasında Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Kültür&Sanat ve Eğitim temel ilgi alanıdır. Toplam 5 kitap yazmıştır. -60’lar Hikaye -70’ler Terane -80’ler Şahane, -Edebiyatımızda Beykoz ve Beykozlu Edebiyatçılar, -Yazmış Bulunduk, adlarıyla yayımlanmış kitaplarının yanı sıra, özellikle çocukların yaşadıkları kenti tanımalarını ve daha çok aidiyet hissetmelerini amaçladığı ve büyük beğeni toplayan Beykoz Masalı ve Üsküdar Masalı kitaplarını yazmıştır. Aynı formatta Fatih Masalı’nı yazmaktadır. Halen kitap yayıncılığı yapmakta olan Muharrem Kaşıtoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.