• Mücahit Ak – Yiyin beyler yiyin!

 • 8 Nisan 2019 21:43

  İstifa ve Adaylık Kulisleri Hızlandı!

  1 Ekim ile 19 Ekim’e kadar Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu tamamlayacak olan CHP’de, gözler istifalarda…

  1 Ekim ile 19 Ekim’e kadar Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurularını tamamlayacak olan CHP’de gözler istifalarda…

  Yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olmayı düşünen İl Başkanları, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları ve İlçe Yöneticilerinin görevlerinden istifa etmesi gerekiyor. 

  An itibariyle CHP’de adaylıkla ilgili süreç başlarken, CHP Beykoz’da şuanda herhangi bir resmi aday adayı bulunmuyor. CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ise 12 Ekim’e kadar istifa ederse Belediye Başkanlığına aday adayı olabilecek. 

   CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün parti içerisinde kulisi hızlandırdığı bilgisine alan Gazetemiz, aday adaylığı sürecinin yakın takipçisi… Parti içerisinde ki Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yöneticileri, PM Üyeleri, Milletvekilleri, İl Başkanı ve hatırlı sayılır kişiler ile görüşmeler yapan ve yapmaya devam edecek olan İlçe Başkanı Aydın Düzgün, son ana kadar adaylığı garantilemeye çalışacak. 

  İstifa Ederse Ekim’e, Etmezse… 

  CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’ün istifası an itibariyle muhtemelken, matematik de devreye giriyor. Aydın Düzgün istifa ederse Ekim’de Belediye Başkan Aday Adayı olabilecek. Eğer etmezse bu imkan ortadan kalkacak ve bu sefer de İlçe Başkanlığına devam edecek mi soruları sorulmaya başlanacak.

  A ve B Planları Devreye Girebilir!

  Yıllarca Beykoz Belediye Başkanlığı hayali kuran CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, eğer istifa etmezse İlçe Başkanlığı’nda 5 yıl kalma olasılığı oldukça zayıf. İstifa etmesi beklenilen Düzgün, son ana kadar aday olabilmek için çalışacak. 

  Eğer Aday Olamazsa..

  CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden ve aday olamayan bir Aydın Düzgün tablosu ortaya çıkarsa, Başkan Adayı olacak kişiyle Belediye Başkan Yardımcılığı ve 1. sıra Meclis Üyeliği formulü devreye girebilir. Böylece aktif siyasetin içinde bir 5 yıl daha devam denilebilir.

  Yeni İlçe Başkanı Kim Olacak?

  CHP’de Aydın Düzgün’ün istifası sonrası yeni İlçe Başkanı kim olacak soruları sorulmaya başlanacak. CHP’de yeni İlçe Başkanı 16 kişilik yönetim kurulu içerisinde yapılan oylamayla belirlenecek. Toplumda karşılık bulan ve ekibi toparlayıp yönetebilecek 2 isim dikkat çekiyor. 

  Kimlerin Aday Adayı Olması Bekleniliyor?

  CHP Beykoz’da Belediye Başkanlığı için şu isimlerin aday adayı olması bekleniliyor: Aydın Düzgün, Coşkun Tosun, Devrim Altıntaş, Gülay Demirel, Mahir Taştan ve Muammer Tonya gibi isimler aday adaylığı ile anılmaya başlandı. 

  Haber: Mücahit Ak 

   

  Etiketler: