6 Ocak 2017 18:51

İSTANBUL’DA SALGIN ALARMI

Soğuk havalarda çok çabuk ortaya çıkan ve yayılan grip, vatandaşların, boğaz ağrısı, öksürük ve geçmeyen burun tıkanıklığı gibi şikayetlerle hastanelere akın etmesine neden oldu.

Özellikle çocukların bu durumdan çok etkilendiğini belirten uzmanlar, ebeveynleri gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıyor. İstanbul genelinde ise hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşandığı ve acil servislerdeki sağlık çalışanlarının hastalara yetişmekte zorlandığı öğrenildi.

İstanbul’da salgın alarmı

HASTALARA YETİŞEMEDİLER

İstanbul’da akşam saatlerinden itibaren devlet hastanelerinin acil servislerinde yoğunluk yaşandı. İstanbul’da birçok hastanedeki yoğunluk nedeniyle Acil Servis çalışanları hastalara yetişmekte zorluk çekti. Yoğunluğun soğuk havanın etkili olması nedeniyle yaşanan grip salgınlarından kaynaklandığı öğrenildi. Uzmanlar kalabalık ortamlarda virüsten korunmak için mutlaka önlem alınması gerektiğini belirtirken, özellikle çocuklar konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise acil servislerdeki bu yoğunluğun normal olduğunu ve şu an için bir alarm durumunun olmadığını açıkladı.