26 Haziran 2019 16:27

İstanbul Artık Karlıtepe Mesiresi’nden Seyredilecek

İstanbul’un eşsiz manzarasının en yüksekten izlenebileceği, seyir terasları, piknik, gezinti ve spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla Beykoz’da yapımı tamamlanan Karlıtepe Mesire Alanı açılıyor.

 

İstanbul’un eşsiz manzarasının en yüksekten izlenebileceği, seyir terasları, piknik, gezinti ve spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla Beykoz’da yapımı tamamlanan Karlıtepe Mesire Alanı açılıyor.

İlçenin önemli turizm yatırımları arasında yer alan Karlıtepe Mesire Alanı, şehrin eşsiz manzarası eşliğinde,  tertemiz hava ve yemyeşil doğada dinlenmek ve spor yapmak isteyenler için hazırlandı.

Yaklaşık bir aydır hummalı bir çalışmayla düzenlenen alan, 29 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 13:00’te çocuklara yönelik eğlencelerle ilçe sakinleri ve turistlerin ziyaretine açılacak.

Açılış günü mesirede çocuklar için şişme oyun alanları kurulacak, palyaçolar, illüzyon gösterileri, eğlenceler ve sürpriz etkinlikler yer alacak. TRT Çocuk Tiyatrosu’nun sevilen oyunu Kardeşim Ozi de sahnede olacak.

Beykoz Belediyesi ise ilçe sakinlerine köfte ekmek ikram edecek.

Karlıtepe’de Neler Var?

Beykoz Belediyesi’nin girişimiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 220 dönümlük bir arazide kurulan mesirede 77 adet açık ve kapalı seyir terası, 2,5 km uzunluğunda yürüyüş yolu, 550 m bisiklet parkuru, piknik ve spor alanları ile 2 amfi tiyatro bulunuyor.

Doğayla Uyumlu Üniteler

Ailelerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği mesire yerinde ahşap kır lokantası, büfeler, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları, çeşmeler ile diğer tüm üniteler doğayla uyumlu ahşap malzemelerden inşa edildi.  

AB standartlarında güvenli ve eğlenceli oyun parklarının kurulacağı alanda engelliler için oyun alanları da hazırlandı. Karlıtepe Mesiresi’nde mini futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları ise gençleri bekliyor.

Alanı boydan boya geçen 1700 metre uzunluğunda araç yolunun yapıldığı mesireye yerinde ziyaretçiler için 170 araçlık otopark ve ibadethane de yer alıyor.

Başkan Murat Aydın: “Tüm İstanbulluları Bekliyoruz”   

Açılıştan önce Karlıtepe Mesire Alanı’nda incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “İstanbul’un en güzel ilçesi Beykoz’da şehrimizin enfes manzarasının doyasıya seyredilebileceği, piknik, spor ve dinlenme alanlarının bulunduğu mesiremizi hizmete açıyoruz. Şehrimize gelen turistlerimizi ve tüm İstanbulluları her mevsimi seyir için mesiremize bekliyoruz.” dedi.