3 Ekim 2018 13:33

İşletmeciler Dernek Başkanının İşletmesini de Sel Bastı!

Beykoz İşletmeciler Derneği Başkanı Ergin Tüfekçi’nin Polonezköy’de ki işletmesini de sel bastı.

Beykoz İşletmeciler Derneği Başkanı Ergin Tüfekçi’nin Cumhuriyetköy’de ki işletmesini de sel bastı.Beykoz’un köylerini tek tek gezen ve mağduriyetleri tespit ederek yetkili mercilere bildiren Beykoz Aktüel Gazetesi’nin ziyaret ettiği Başkan Ergin Tüfekçi çarpıcı açıklamalar yaptı.İşletmesinde ciddi maddi hasar olan ve birçok eşya kullanılmaz hale gelen Cumhuriyetköy Green House Garden Park’a giden Beykoz Aktüel, selin boyutunu fotoğrafladı.

Geçtiğimiz günlerde kabusla uyandığını belirten Beykoz İşletmeciler Dernek Başkanı ve İşletme Sahibi Ergin Tüfekçi, ‘’Bu felaketi  son yıllarda tüm Türkiye genelinde yaşıyor olsak da buna bizim kaderimiz olarak bakmamamız lazım. Beykoz’da maalesef ki her sene olağan dere taşmalarıyla karşı karşıyayız, biraz dozunu artırdığında ve birazda basın haber yaptığında hemen teyakuza geçmeyi biliyoruz. Yine böyle bir gerçekle karşı karşı karşıyayız. Öncelikle bu felaketten etkilenen Beykoz halkımıza büyük geçmiş olsun diyorum. Tesellimiz can kaybının olmaması, Allah daha büyük felaketlerden korusun’’ ifadelerini kullandı.

‘’Kadercilik Yaparak Suçu Allah’a Atmayalım’’

Başkan Ergin Tüfekçi, ‘’Evet, her şeye Allah’ın takdiri diyerek yine kadercilik yapıyoruz. Bunların tedbiri daha önceden alınamaz mı? Derelerimiz islah edilemez mi? Buralarda yaşayan aileler ve tesisler bu felaketleri her sene kadercilik olarak sineye çekmek  zorunda mı kalacaklar? Beykoz itfaiyesi raporlarını tutuyor, 10 gün içinde sonuçlarını vatandaş alacaktır. Kaymakamlık kanalıyla birkaç mağdur ailemizin mağduriyetleri de belki bir nebze giderilecektir sonra bu sorunu da hallettik deyip unutulup başka bir gündemle karşı karşıya kalacağız, taa ki bir başka yağmur taşkınına kadar’’ dedi.

‘’İşletmelerin Mağduriyetini Kim Karşılayacak?’’

Başkan Ergin Tüfekçi, ‘’İşletmelerin mağduriyetlerini kim karşılayacak? Burada istihdam eden onlarca çalışanın mağduriyeti nasıl çözülecek? Her şeyden evvel bu tesisler vergi mükellefi olarak kime başvuracak? Bu yıllardır süre gelen sorunun çözümü yok mu? Beykoz bunu kaç yıl daha  yaşamak zorunda kalacak! Hatırladığım kadarıyla yaklaşık 10 yıl önce İSKİ derelere müdahale ederek soruna makyaj yapmıştı. Bu süreç zarfında kalıcı, nihai bir proje yapılamadı mı? Acaba diyorum ki: Beykoz çayırında ki  dernek gecelerini ve boğazda düzenlenen gezi turlarını bir yıl erteleyerek vs. yapılacak tasarrufla derelerimizin islahı gerçekleşebilir mi’’ ifadelerini kullandı.

Bizler de Beykoz Aktüel Gazetesi olarak, İşletmeciler Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi Beyefendi nezdinde zarar gören tüm işletmelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.