27 Aralık 2016 11:14

İSHAKLI, PARKINA KAVUŞTU

İlçe sakinlerine yeni sosyal donatı alanları sunan Beykoz Belediyesi, yapımı tamamlanan İshaklı Niyazi Yaşar Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmayla İshaklı köyü Sağlık Ocağı’nın yanındaki alan, çocuk parkı olarak düzenlenerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

İshaklı’yadeğer katacak düzenlemeyle parka, çocuklar için modern ve güvenli oyun grupları yerleştirildi. Yeni parkın yapımıyla, aileler de dinlenip nefes alabilecekleri bakımlı bir alana kavuştular. İlçe sakinlerinin hizmetine sunulan parkın, yeşil alanı 2640 m² toplam alanı 3423 m² olarak oluşturuldu.

Program, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İshaklı Mahalle Muhtarı Ali Balta, Muhtarlar, mahalle sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Yücel Çelikbilek: “İlçede Sosyal Alanları Arttırıyoruz”

Park çalışmalarıyla yeşilin korunduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Farklı mahallelerimizde büyük emek ve gayretle yeni parklar yapmaya devam edeceğiz. Bu mahallemizin güzel bir okula da ihtiyacı var. Yaptığımız işler zaman engeline takılıyor, prosedürleri aşmak vaktimizi alıyor. 2B sorununu çözerek, Beykoz’da mülkiyetim yok diyen kişi bırakmadık. Sosyal alanları arttırarak, yol ve meydan çalışmaları başta olmak üzere mahallemizin birçok ihtiyacını karşıladık. Modern ve güvenli oyun üniteleriyle yeni bir parkımızı daha kullanıma açtık.İshaklı Niyazi Yaşar Parkı’nı çocuklarımızın ve ailelerinin, sağlıklı ve huzurlu günlerde kullanmasını diliyorum.” dedi.

İshaklı Mahalle Muhtarı Ali Balta, mahallelerine yapılan katkılardan dolayı Kaymakam Katırcı,Başkan Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ve Park ve Bahçeler Müdürü Nurhan Gökkkaya ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Lütfü Nurcan’a teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu. Açılışta Beykoz Belediyesi tarafından konuklara çiçek tohumları ve çocuklara da oyuncaklar dağıtıldı.

İshaklı Niyazi Yaşar Parkı ile ilçe genelinde parkların sayısı 121 oldu. Beykoz Belediyesiyaptığı bakımlı, modern park sayılarını arttırmaya devam edecek.